Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Patty Jenkis, Wonder Woman 2 için Lynda Carter ile Görüşüyor

Patty Jenkis, Wonder Woman 2 için Lynda Carter ile Görüşüyor

Wonder Woman’ın yönetmeni Patty Jenkins yakaladığı başarılı gişeden sonra ikinci film için çalışmalara başladı. Wonder Woman 100 milyon dolarlık gişe açılışıyla Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales ve Alien: Covenant filmlerini geride bırakmasının yanı sıra Thor, Iron Man, Man of Steel ve Guardians of the Galaxy gibi süper kahraman filmlerini de geçmeyi başardı. Bu başarıyla birlikte Patty Jenkins en büyük gişe açılışı yapan ilk kadın yönetmen oldu.

Elektra ve Catwoman gibi kadın süper kahraman filmlerinin gişedeki başarısızlığı nedeniyle Wonder Woman’ın gişe performansı çok önemliydi. Hatta Marvel’ın CEO’su kadın kahramanların gişede yere çakıldığına dair açıklamalarda bulunmuştu. Wonder Woman’ın yakaladığı başarıyla birlikte sorunun kadın kahramanlar değil, kötü filmler olduğu da ortaya çıkmış oldu.

İkinci film için hız kesmeden çalışmalara devam eden Patty Jenkins, 1970’li yıllarda Wonder Woman’ın televizyon dizisinde Diana Prince’i canlandıran Lynda Carter’ı da ikinci filme dahil etmeye çalışıyor. Wonder Woman denilince yıllardır akıllara gelen ilk isim olan Lynda Carter’ı filmde göremeyen hayranlar Patty Jenkis ile Twitter üzerinden iletişime geçti. Patty Jenkins “İkinci filmde Lynda Carter’ı görebilir miyiz” diyen hayranına denemekten vazgeçmeyeceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir  Guillermo del Toro: Keşke Universal'ın Korku Canavarları Filmlerini Çekseydim!

Carter, geçtiğimiz ekim ayında Variety’e verdiği röportajda; Jenkins’le bazı sahneleri çekmek için görüşmeler yaptıklarını ancak o dönemde gerçekleştirmesi gereken projeler nedeniyle görüşmelerin sonuçsuz kaldığını söylemişti.

Patty Jenkins ile telefonda karakterim hakkında konuştum. Filmde yer almam için çok uğraştı ancak zamanlama yanlıştı. Yapmam gereken başka işler vardı.

Lynda Carter’ı Wonder Woman’da göremesek de kısa bir süre önce CW’nin Supergirl dizisinde ABD Başkanı Olivia Marsdin rolünde ekranlara geldi. Wonder Woman’ın reklam çalışmalarında da yer alan Carter, her röportajında Jenkins’i ve Gal Gadot’u övüyor. Amazon Prensesi’ne hayat veren ilk aktris olan Carter’ı bir sonraki Wonder Woman filminde görme ihtimalimiz oldukça yüksek.