Sinema Haberleri

Oz Büyücüsü’nün Baş Kahramanı Dorothy’nin Elbisesi Satışta

dorothy-oz-buyucusu-banner

1939 yapımı ünlü film Oz Büyücüsü (Wizard of Oz) günümüzde dahi popülaritesini koruyor.

Filmin başrolü Judy Garland‘ın canlandırdığı Dorothy karakterinin ünlü elbisesi Bonhams Müzayede Evi‘nde 1 milyon 200 bin dolara açık arttırmaya çıkıyor.

Filmde kullanılması için yapılan 10 elbiseden biri olan mavi şeritli beyaz elbisenin satışı 23 Kasım’da New York’ta gerçekleşecek.

Hollywood’un en ikonik film kostümlerinden biri olan elbise, Bonhams’ta geçen sene açık arttırmaya çıkan aynı elbisenin aksine filmde gerçekten kullanılanlardan biri. Elbisenin boyun kısmında Garland’ın ter izleri de mevcut.

1452_Dorothy75yrs_28

Bonhams yetkilisi Catherine Williamson konuyla ilgili olarak, “Bu elbise görüldüğü an tanınabilen kostümlerden biri. Bu Garland’ın klasik tanımını karşılayan güzel filmde giydiği elbise. Bu elbiseyle ilgili harika olan şey kullanıldığına dair izlerin olması” diye konuştu. “Judy Garland, Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn ile birlikte koleksiyoncuların en çok ilgisini çeken oyunculardan biri,” diyen Williamson, “Satışa çıkacak olan ikonik elbise de en çok ilgi çeken 10 Hollywood elbisesinden biri” diye belirtti.

Bonhams Müzayede Evi geçen sene filmde kullanılan Korkak Aslan karakteri kostümünü 1 milyon 95 bin sterline satmıştı.

İlginizi Çekebilir  Yeni Hayalet Avcıları Hakkında İlginç Detaylar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu