Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Obi-Wan Kenobi Filminden Güzel Haber Geldi

Obi-Wan Kenobi Filminden Güzel Haber Geldi

Heyecanla beklediğimiz Obi-Wan Kenobi filminden hepimizi sevindirecek olan haber sonunda geldi. Jedi ustası Obi-Wan Kenobi’nin gençliğini anlatacağını düşündüğümüz film için ilk görüşmeler başladı.

Hollywood Reporter’ın haberine göre Lucasfilm, Billy Elliot ve The Hours’ın ardındaki Oscar ödüllü yönetmen Stephen Daldry ile görüşmelere başladı. Daldry, en son Netflix’in II. Elizabeth’in hayatını anlatan ünlü dizisi The Crown’da yönetmenlik yapmıştı.

Obi-Wan Kenobi’nin Revenge of the Sith ve A New Hope arasındaki maceralarını yakın zamanda Rebels çizgi dizisinde izlemiştik. Solo Obi-Wan Kenobi filminin de bu aralıkta geçmesi beklense de henüz kesin bir açıklama yok. Yeni üçlemede Obi-Wan Kenobi rolünü oynayan Ewan McGregor‘ın Collider’a verdiği röportajda ve StarWarsNewsNet sitesinde çıkan haberlerde Jedi ustası Kenobi’yi bir kez daha canlandırmak istediğini dile getirmişti.

Aralık ayında vizyona girecek olan Star Wars: The Last Jedi, Mayıs 2018’de vizyona girecek olan Han Solo filmi ve 2019’da gelecek olan Star Wars: Episode IX ile önümüzdeki üç yılın Star Wars filmleri belli. Bunlardan sonra gelecek filmin ise Obi-Wan Kenobi’nin solo filmi olmasını bekliyoruz. Disney CEO’su Bob Iger da 2020 yılı için bağımsız bir Star Wars filmi geleceğini açıklamıştı. Şu an için kesin olarak bildiğimiz tek şey gelecekte solo Obi-Wan Kenobi filmini izleyeceğimiz ancak oyuncular ve yönetmen için yeni gelişmeleri beklemeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Netflix, Millarworld'den Reborn Filmi İçin Sandra Bullock'la Anlaştı

Eğer Obi-Wan Kenobi’yi Ewan McGregor canlandırmazsa muhtemelen herkeste bir burukluk olacaktır.