Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Obi-Wan Kenobi Filmi Söylentileri Artıyor!

Obi-Wan Kenobi Filmi Söylentileri Artıyor!

Hem orijinal hem de yeni üçlemenin en sevilen karakterlerinden biri olan Obi-Wan Kenobi, sonunda kendi filmine kavuşacak gibi gözüküyor.

Disney’in, Star Wars’u komple satın almasının ardından hikayenin devamına ilişkin nasıl bir yol haritası çizileceği merak ediliyordu. The Force Awakens ve Rogue One kadarıyla gördük ki Disney gerçekten de güzel iş çıkartıyor.

Bu yılın sonunda vizyona girecek olan The Last Jedi ve bir sonraki senenin bombası Han Solo filmi, Star Wars hayranlarının firmadan beklentisini daha da artırdı. Hal böyle olunca sevilen karakterleri daha fazla görmek istiyoruz.

Son dönemlerde gerek sosyal medya platformlarında, gerek birçok farklı web site üzerinde Obi-Wan Kenobi’nin filminin çekileceğine dair bazı söylentiler dolaşıyordu. Söylentilerin kesinliği de gitgide artıyor.

StarWarsNewsNet sitesinde çıkan habere göre Disney, Obi-Wan Kenobi’yi konu alan bir film çekmek istiyor. Yeni üçlemede bu karaktere hayat veren Ewan McGregor’un da rolü tekrar oynamak istediği herkesçe biliniyor. Yapılan röportajlar, verdiği demeçler içerisinde Obi-Wan karakterini seve seve yeniden canlandırmak istediğini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir  Bill And Ted Serisinin Geri Dönüşü Kesinleşti!

Eğer bir Obi-Wan filmi çekilecekse Revenge of the Sith ve A New Hope arasında geçen bir hikaye bekleniyor. Öte yandan bu kısma ait bazı hikayeleri de Rebels dizisi sayesinde öğrendik. Eldeki veriler böyle olunca Obi-Wan Kenobi’nin biyografik bir hikayesini mi izleyeceğiz, bilemiyorum.

Şimdilik bu söylentinin bir garantisi yok ama önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek Star Wars Celebration etkinliği sırasında ilk duyumları alabiliriz. Kaldı ki film onaylansa bile 2020 tarihinden önce bu filmi izleyebileceğimizi de düşünmüyorum.