Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » O, Yeniden Korkutmaya Hazırlanıyor!

O, Yeniden Korkutmaya Hazırlanıyor!

stephen-king-it-film-banner

Stephen King’in efsane romanı O, önümüzdeki aylarda yeniden filme çekilecek. Filmin detayları hakkında bazı yeni bilgilere ulaşıldı.

1990 yılında sinemalara konuk olan It, birçok çocuğun yeni korkularına vesile olmuştu: Palyaçolar. Stephen King’in aynı isimdeki korku türündeki kitabından uyarlanan film, kendisinden sonra gelecek korku filmlerine de yön vermişti.

Çoğu izleyici bu film konusunda ikiye bölünmüştür. Bir taraf filmin çok ürkütücü olduğunu söylemiş, diğer taraf ise kitabın filmden daha korkunç olduğunu söylemişti. Öyle ya da böyle It, hafızalarımızda yer edindi.

Geçtiğimiz aylarda çıkan bir habere göre Stephen King’in bu başarılı romanının yeniden filme çekileceği ortaya çıktı. Filmin çekimlerine Haziran ayında, New York’ta başlanacak. Yönetmen koltuğunda ise True Detective dizisini çeken Cary Fukunaga oturacak.

Cary Fukunaga
Cary Fukunaga

Halen kadro konusunda bir ilerleme yok. Baş rolü kimin oynayacağı belli değil. Bu konuda çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. Öte yandan filmin 2 ya da 3 parçadan oluşacağı söyleniyor.

Filmin IMDB sayfasına göre, It iki film halinde yayınlanacak. İlk film karakterlerin çocukluklarına odaklanırken, ikinci film gençlik hallerini anlatacak. Bazı sinema sitelerinin söylentilerine göre de filmin üçleme olacağı yönünde açıklamalar var.

İlginizi Çekebilir  Joker Filminin Devamı Gelecek Mi?

Filmin 2016 yılında vizyonlara girmesi bekleniyor.