Sinema Haberleri

“Nuh: Büyük Tufan” Vizyonda!

noah-banner

Çok konuşulan, uzun süredir beklenen film Nuh: Büyük Tufan (Noah), vizyona girdi.

Darren Aronofsky’nin yönettiği ve oyuncu kadrosunda Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ray Winstone, Emma Watson, Anthony Hopkins ve Logan Lerman gibi ünlü isimlerin bulunduğu Nuh: Büyük Tufan, tarihe fantastik bir bakış açısı sunuyor.

nuh-buyuk-tufan-turkce-afisNuh Peygamber’in Büyük Tufan zamanında yaşadıklarını ve yaptıklarını anlatan film, dini otoriteler tarafından eleştiriye maruz kalsa da film bolca aksiyon ve fantastik öğe içeriyor.

Filmin konusu ise şöyle;

Kabil’in soyundan gelen insanoğlu, kuşaklardır Tanrı’nın çizdiği iyilik yolundan sapmış, dünyanın tüm güzelliklerini ve nimetlerini sonuna kadar emip tüketerek yeryüzünü yaşanmaz hale getirmiştir. Dahası bir parça et için her türlü ahlaksızlık, hırsızlık, cinayet ve kaos normal hale gelmiştir.

İnsanlığın bu sefil hali karşısında Nuh, rüyasında Tanrı’nın kendisini yaşanacak büyük bir tufana karşı uyardığını görür. Tanrı, ondan büyük bir gemi inşa etmesini ve yeryüzünde yaşayan tüm hayvan cinslerinden bir çift almasını emreder. Bu gemi aynı zamanda ailesinin de tek kurtuluşu olacaktır. Tufanın yaklaşmakta olduğunu öğrenen sapkın insanoğlu ise geminin içine girmek için Nuh’a karşı saldırıya geçecektir…

Film ülkedeki pek çok sinemada eş zamanlı olarak vizyona girdi. İyi seyirler.

İlginizi Çekebilir  Harry Potter Filmleri Şimdiye Kadar Ne Kadar Kazandırdı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu