Sinema Haberleri

Netflix’in Yeni Dizisi: The Umbrella Academy

Netflix, My Chemical Romance grubunun öncüsü Gerard Way‘in bir çizgi roman uyarlaması üzerinde çalışıyor. The Umbrella Academy, Dark House adı altında 2007 yılında piyasaya çıktı. Film olması düşünülen hikaye Netflix dizisi olarak geliştirilecek.

Way ve sanatçı Gabriel Ba‘nın hikayesi garip güçlere sahip bir süper kahraman ailesi ile ilgili. 1977 yılında geçen hikayede milyoner bir mucit, süper güçlere sahip yedi çocuğu evlat ediniyor. Dokuz yıl sonra John F. Kennedy’ye asla suikast yapılmadığı alternatif bir evrende dünyayı kurtarmak için bir takım kurmaları gerekiyor. The Umbrella Academy serisi için Netflix’in Comic-Con’da resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

The Umbrella Academy’nin konusu kısaca şöyle:

Açıklanamayan bir olay sonucu gebelik belirtisi göstermeyen kırk yedi kadın, süper güçlere sahip çocukları dünyaya getirdi. Milyoner bir mucit olan Reginald Hargreeves, kırk yedi çocuk arasından yedi tanesini evlat edindi. Bununla ilgili tek açıklaması ise “Dünyayı kurtarmak için” oldu.

Çizgi romanda, Netflix’in ekranlara nasıl yansıtacağını bilemediğimiz bazı bölümler de var. Mesela grubun lideri olan Spaceboy’un başını Marslı bir gorilin cesedine bağlaması gibi. Dizinin pilot bölümü üzerinde çalışan Slater, Collider’a bu tuhaf bölümleri kaldırmak istemediğini söyledi.

İşi almak konusunda gerçekten kararsızdım. Bunu yapmanın tek yolu olayları tuhaf hale getirip kitabın ruhuna uymak olacak. Umbrella Academy’de çok garip olaylar var ve bunların üzerini örtüp Amerikan izleyicisinin tanıdık olduğu bir şova dönüştürmek çok kolay. Ama bunun olmasına izin vermemek için çok mücadele ediyorum.

Netflix 2008 yılında Eisner Ödülü‘nü kazanan ve New York Times‘ın çok satanları arasına giren bu seri için oldukça heyecanlı görünüyor. İlk sezonu 9 bölümden oluşacak olan ve senaryosunu Jeremy Slater’ın yazdığı dizide Gerard Way de yer alacak. Slater, Netflix’in televizyona uyarladığı Death Note’un da senaristliğini üstlenmişti.  

İlginizi Çekebilir  Bird Box'ın Devam Filmi Çekilecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu