Sinema Haberleri

Netflix, Luc Besson’ın Film Şirketini Gözüne Kestirdi

Luc Besson‘ın kurduğu EuropaCorp, geçtiğimiz yıl Cara Delevingne, Dane DeHaan ve Rihanna‘lı bilimkurgu filmi Valerian’ı izleyici ile buluşturdu. En pahalı bağımsız filmler arasında yerini alan Valerian and the City of a Thousand Planets finansal olarak o kadar da iyi bir performans gösteremezken, Netflix’in yapım şirketi EuropaCorp’u almak için Luc Besson ile görüştüğü haberi geldi.

1996 yılında Luc Besson’ın kurduğu EuropaCorp, Avrupa’nın en büyük indie film stüdyosu. Besson’ın Lucy, Taken ve Hitman gibi yapımları da içeren 22 büyük filme imza atan EuropaCorp firması, büyük bütçeli yapımlar nedeniyle borçlarla karşı karşıya kalınca Fransız filmlerine geri döndü. Slash Film’den edindiğimiz bilgilere göre; online film ve dizi platformu Netflix bu aşamada devreye girdi. İki firma arasındaki görüşmeler Ocak ayında başladı.

Satın almanın gerçekleşmesi halinde Besson, kurduğu şirketin yaratıcı ekibinin başında kalacak. Her şey planlandığı gibi giderse de satış işleminin bu yaza kadar tamamlanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Captain America: The Winter Soldier Filminden Aksiyon Dolu 4 Dakika!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu