Anasayfa » AYBABTU » Netflix, Harikalar Diyarı’nın Alice’i ile Oz Büyücüsü’nün Dorothy’sini Buluşturacak

Netflix, Harikalar Diyarı’nın Alice’i ile Oz Büyücüsü’nün Dorothy’sini Buluşturacak

Chaos Teller“ların bozduğu peri masalı klasiklerini orijinal haline döndüren Grimms Notes The Animation anime serisi ile nostaljik ve edebi bir kış geçirmiştik ki, Netflix‘ten keyifli bir bahar haberi geldi. Alice Harikalar Diyarında ve Oz Büyücüsü‘nün iki kahramanını bir araya getirecek olan Netflix, hepimize yepyeni ve eşsiz bir hikaye anlatmaya hazırlanıyor.

İsminin “Dorothy & Alice” olacağı açıklanan “crossover” filmde masal dünyasının iki cesur kızı birlikte fantastik bir maceraya atılacak. Yaşadığı korkunç kabuslardan sonra kızlar için özel bir eve gönderilen Dorothy‘nin burada Alice ile tanışmasını takip eden filmin senaryosunu Anna Klassen (Rose Red) yazacak.

Lewis Carroll tarafından 1865 yılında yayınlanan Alice Harikalar Diyarı‘nda kitabında tavşan deliğinden fantastik bir dünyaya düşünce tüm dünyanın tanıdığı Alice ile L. Frank Baum‘un 1900‘de çıkan Oz Büyücüsü‘nde kasırga sonrası kendini fantastik bir maceranın tam ortasında bulan Dorothy‘nin bir araya gelerek yeni bir hikayeye doğru yola çıkması fikri oldukça heyecan verici. Toto da ikiliye katılır mı dersiniz?

İlginizi Çekebilir  Fantastic Four Filmi İyi Mi, Kötü Mü?

Şöyle de çok güzel bir çalışma bulduk, onu da sizinle paylaşalım istedik.