Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Netflix CEO’sundan Bright Eleştirilerine Yanıt

Netflix CEO’sundan Bright Eleştirilerine Yanıt

Netflix’in ilk büyük bütçeli filmi Bright, izleyenler tarafından oldukça eleştirilmişti. Netflix‘in CEO‘su Reed Hastings, Bright filmine yapılan eleştirileri, “genel izleyici görüşünden uzak” olarak değerlendirdi.

Ork ve Elflerin insanlarla bir arada yaşadığı bir dünyada geçen Bright filmine yapılan eleştirilerin kitlesel değerlendirmeler ile bağlantısız olduğunu belirten Hastings, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Bu noktada biz uluslararası düzeyde ilerlerken, eleştirisel incelemelerin çoğu İngilizce ve yalnızca ABD’de…” dedi. Bir başka deyişle: “Eğer izleniyorsa, ötesi umurumuzda değil”. Ki Aralık ayında yayınlanan Bright filmi, ilk üç günde 11 milyon izlenme ile Netflix’in yüzünü güldürüştü. Reed Hastings, ajandalarında Bright’tan daha yüksek profilli projeler olduğunu da sözlerine ekledi.

Başrolünde Will Smith ve Joel Edgerton‘ın yer aldığı ve yönetmenliğini Suicide Squad ve Fury filmlerinden de bildiğimiz David Ayer‘in üstlendiği filme yapılan eleştiriler hakkında konuşan Netflix Baş İçerik Sorumlusu Ted Sarandos da, “Eleştiri, bu tarz sanatsal süreçlerin önemli parçasıdır fakat bir filmin ticari beklentilerinden uzaktır. Eğer insanlar bu filmi izliyor ve seviyorsa bu başarıdır” diyerek Reed Hastings ile aynı görüşte olduğunu gösterdi.

İlginizi Çekebilir  X-Men Filminde Ayrılıklar Olacak