Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Mortal Kombat ve Resident Evil Filmlerinin Senaristi Russo’nun, BioShock İçin Güzel Bir Fikri Var

Mortal Kombat ve Resident Evil Filmlerinin Senaristi Russo’nun, BioShock İçin Güzel Bir Fikri Var

Popüler video oyunları Mortal Kombat, Resident Evil ve Space Invaders‘ın sinema uyarlamaları üzerinde çalışan Greg Russo, oynamalara doyamadığımız BioShock serisinin filmini yapmak istediğini söyledi.

2K ve Irrational Games tarafından 2007‘de geliştirilen video oyunu Bioshock, yıllar önce film projesi olarak açıklanmış, ancak bir türlü hayata geçirilememişti. 2008‘de Gore Verbinski‘nin geliştirmeye başladığı BioShock filmi, yetişkinlere yönelik bir yapıma çılgın paralar yatırmak istemeyen Universal Pictures tarafından iptal edildi. Hatta Universal, Guillermo Del Toro‘nun “At The Mountains of Madness” projesini de aynı nedenle sonlandırdı.

Sinema macerası yıllar önce bütçeye takılan BioShock, bu kez video oyunların uyarlamalarını yazan Greg Russo‘nun radarına girdi, hem de “kabul edilebilir bütçeye sahip iyi bir fikirle”. 2021‘de gösterime girmesi planlanan yeni Mortal Kombat filminin senaristi Greg Russo, ComicBook‘a verdiği röportajda; daha sinemaya uyarlamak istediği oyunlar olduğunu belirterek, “BioShock filmini yapmanın bir yolunu bulmak istiyordum ve denedim. Bulabildiğim herkesle görüştüm çünkü gerçekten eğlenceli olduğunu düşündüğüm harika bir fikrim var. BioShock‘un dehşetini ön plana taşıyacak ve bütçeyi uygun bir miktarda tutabilecek bir fikir. Ve evet, üzerinde çalışmak da çok eğlenceli olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir  Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni'ne Geri Döndü!

İlk oyunu, Infinite‘ta günler geçirdikten sonra oynayan ve en uygun zamanda ikinci oyunla “Big Daddy“liğe dönmek için sabırsızlanan biri olarak BioShock‘un filmini izlemeyi isterim doğrusu. Greg Russo, elindeki “uygun bütçe” avantajıyla, fikrini stüdyolara kabul ettirmekte zorlanmayacaktır. Umalım ki, hikayenin korku unsuruna dalışı, kalp atışlarımızı oyundaki gibi hızlandırsın.