Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Michael Rooker, Lex Luthor’u Canlandıracakmış!

Michael Rooker, Lex Luthor’u Canlandıracakmış!

Kevin Smith’in seneler evvel iptal edilen Superman Lives filminin kadrosunda Michael Rooker’ın da olması planlanmış. Ünlü oyuncu Superman’in azılı düşmanı Lex Luthor’a hayat verecekmiş.

90lı yıllarda Superman Lives isimli bir proje vardı. The Clerks, Mallrats gibi kült yapımların arkasındaki geek isim Kevin Smith’in senaryosunu hazırladığı filmin yapımcı yönetmeni de Tim Burton olacaktı.

Hatta hatırlar mısınız, Nicholas Cage’in Superman kostümlü videoları internete düşmüştü. İşte o filmden bahsediyoruz. Cage, Superman Lives filminde başrolü çekecekti. Ancak yapım süreci derinleşmeden iptal edilmişti.

Kevin Smith katıldığı bir programda, Superman Lives filmi hakkında da konuştu. “Superman Lives senaryosunu ilk yazdığımda, kafamdaki Lex Luthor, Rooker’dan başkası değildi.” sözlerine yer verdi.

Michael Rooker, Mallrats (1995) filminde Svenning rolünde

İkilinin gerçek hayatta da yakın arkadaş olduklarını biliyoruz. Rooker, 1995 yapımı Mallrats filminde Svenning isimli ruh hastası bir karakteri canlandırmıştı. Hatta dazlak kafası, düzgün kıyafetleri ve üst tabakadan hareketleriyle Lex Luthor’a oldukça da benziyordu.

Kevin Smith’e göre taa o zamandan Luthor karakteri için Mallrats filminde minik bir gönderme hazırlanmış.

İlginizi Çekebilir  Yeni Batman'e ve Batmobil'e Merhaba Deyin!