Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Michael B. Jordan’ın Yeni Çizgi Roman Projesi Netflix Yolcusu

Michael B. Jordan’ın Yeni Çizgi Roman Projesi Netflix Yolcusu

Erik Killmonger karakterine hayat verdiği Black Panther filminin büyük başarısının ardından Micheal B. Jordan yine bir süper kahraman projesinde yer almaya hazırlanıyor ama bu kez Netflix‘te.

Deadline, Netflix’in, Vault Comics etiketiyle çıkan bilimkurgu korku serisi Failsafe’in film haklarını elde ettiğini yazdı. F. J. DeSanto, Todd Farmer ve Federico Dallochio‘nun bilimkurgu çizgi roman serisi Failsafe yakın gelecekteki Amerika’da geçiyor: John Ravane, yıllarını nanotekle güçlendirilmiş süper askerleri takip edip avlamakla geçiren biridir. Son süper askerin öldürülmesinin ardından on yıl geçtikten sonra İsyan Programı’nın gerçek amacı ortaya çıkar ve Davane kendisini, güvenemediği hükümet ile bir zamanlar avladığı askerler arasında bulur.

Michael B. Jordan ve Alana Mayo‘nun yanı sıra F. J. DeSanto da Netflix projesinin geliştirilmesinde yardımcı olacak. Filmin senaryosu Black Panther’in yazarlarından Joe Robert Cole’a emanet. Cole aynı zamanda yapımcılar arasında da yer alacak. Şu anda sadece yapım aşamasında projeye dahil olan Michael B. Jordan’ın, Failsafe’in hırçın karakteri John Ravane’i canlandırması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Filmi "Edge Of Tomorrow" Vizyonda

Failsafe, fantastik ve bilimkurgu türündeki projelere ağırlık verme kararı alan Netflix için yerinde bir seçim gibi görünüyor. Hele ki Michael B. Jordan başrolde olursa… Ancak Jordan henüz rol için kararını vermiş değil. Şu sıralar Creed 2 çekimlerinde bulunan ve bir sonraki projesi Just Mercy‘ye odaklanacak olan ünlü oyuncunun, Cole’un senaryoyu tamamlamasının ardından kararını vereceği söyleniyor.