Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Matt Damon, Bourne Serisi’ne Geri Dönüyor!

Matt Damon, Bourne Serisi’ne Geri Dönüyor!

bourne-matt-damon

Robert Ludlum’un ölümsüz eserlerinden beyazperdeye uyarlanan Aşk-ı Bourn..öhöm..Bourne Üçlemesi’nin, bilimkurgu ve aksiyon severlerin favori filmleri arasında yer aldığını söylesek yanlış olmaz sanırım.

Hatırlayacağımız üzere orijinal üçlemenin filmleştirilmesinden sonra sevilen aktör Matt Damon ile yönetmen Paul Greengrass verdikleri çeşitli röportajlarda Jason Bourne hikayesini gitmesi gerektiği yere kadar götürdüklerini, artık o defterin kapandığını açıklamışlardı.

Ludlum’un kaldığı yerden romanları devam ettiren Van Lustbader’in ilk kitabının sinema uyarlaması Bourne Legacy de bu ikilinin uzak duracağının bir göstergesiydi adeta. Damon, Greengrass’ın yönetmediği bir Bourne filminde oynamayı kabul etmediği için hikayeyi başka bir boyuttan devam ettirmek Jeremy Renner’e düşmüştü. Bana göre Bourne Legacy idare eder bir film olmuştu, lakin esas üçlemeyle kıyaslamak Damon-Greengrass ikilisine haksızlık olacaktır.

Bourne

Geçtiğimiz günlerde Universal’in Bourne 5 filmi için 16 Temmuz 2016 tarihini açıklaması da doğal olarak Legacy’nin devam filmi ile Renner’ın karakteri Aaron Cross üzerine yoğunlaşılacağı fikrini oluşturdu. Lakin Deadline’ın haberine göre işin aslı öyle değil. Görünüşe göre yapımcılar Greengrass ve Damon ile tekrardan anlaşmaya varmışlar, yani Matt Damon yeniden Jason Bourne karakteriyle beyazperdede olacak.

İlginizi Çekebilir  Marvel Filmlerinin Yeni Vizyon Tarihleri Açıklandı

Bu arada Universal’in Cross ile Legacy serisini çöpe atmadığını da belirtmek isterim. Justin Lin’in yönetmenliğini yaptığı serinin devam filminin 2017 veya 2018’de bizlerle buluşması kesin gibi görünüyor.