Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » “Matrix Yeniden Çekilmemeli, Çekilemez de…”

“Matrix Yeniden Çekilmemeli, Çekilemez de…”

Birkaç gün önce ortaya atılan”Warner Bros. yeni bir The Matrix filmi yapmak istiyor,sözleri bir anda bütün gündemi etkisi altına almıştı. Belki de hiç kimsenin aklının ucundan geçmeyen bu fikrin bir anda Warner Bros. ile bağlantılı bir şekilde ortaya çıkması kafalarda pek çok soru işaretini de beraberinde getirmişti.

Konu ile ilgili gelen ilk bilgilerden birisi de The Incredible Hulk filminin senaristi Zak Penn‘in hikaye ile ilgili bir taslak yazacağıydı ancak özellikle sosyal medyada The Matrix hayranlarının yaptığı eleştirilerin ardından Zak Penn, Twitter’dan bir açıklama yapma gereği duydu:

“Bu noktada söyleyebileceğim şu ki The Matrix yeniden çekilmemeli, çekilemez de. Animatrix’i ve çizgi romanları bilen insanlar anlayacaktır. Yeniden çekim ve yeniden yapım sözcüklerinin bir yazıdan ibaret olması dışında yorum yapamıyorum. Asılsız haberleri kaale almaya bir son verelim. Keanu Reeves’in filmde yer almasını isteseydim Keanu Reeves’e filmde yer verirdim.”

9 kısa animasyon filmden oluşan ve Matrix evreninin arkaplanını, The Matrix’in yaratımına öncülük eden insan ve makineler arasındaki savaşı da işleyen Animatrix’ten ve çizgi romanlardan bahsetmesi Zak Penn’in açıklamasındaki en kilit unsurlar.

İlginizi Çekebilir  Marvel Yapımları Hangi Sırayla İzlenmeli?

Yapılan bu açıklama pek çok yeni spekülasyona da gebe: The Matrix’in öncesinin anlatabileceği gibi bir yan film de olabilir. The Matrix evrenini düşünürsek bambaşka karakterlerle bambaşka bir hikayenin işlenmesi de bir başka olasılık.

Warner Bros’un bu filmle ilgili ne kadar istekli olduğunu da görebildiğimiz bu yorumdan çıkarabilecek tek bir yargı var ki o da bu film üzerine daha pek çok şey duyacağımız. Yıllar sonra Reeves’i yeniden Neo olarak izleyebilmenin ihtimali bile tüylerimizi diken diken etmeye yetecek nitelikte.