Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Matrix 4, 2022 Yılına Ertelendi

Matrix 4, 2022 Yılına Ertelendi

Matrix 4’ün yapımcısı Warner Bros. yeni bir açıklamayla birçok filminin ertelendiğini duyurdu. Ertelenme kararından nasibini alan filmlerden biri de Matrix 4 oldu.

Geçen yıl içerisinde duyurulan ve çalışmalarına hızlıca başlanan Matrix 4, orijinal ekibi tekrar bir araya toplayamasa da Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u gücüne katmayı başarmıştı. Lana Wachowski tarafından yazılıp yönetilen film hakkında bazı görüntüler ve bilgiler açığa çıksa da, filmin hikayesine ilişkin pek bir bilgimiz bulunmuyor.

COVID-19 salgını yüzünden kapanan stüdyolardan biri de Warner Bros. olmuştu. Bu zamana kadar hazırlanmış birçok filmin vizyon tarihini erteleyen Warner Bros., The Matrix 4’ün çıkış tarihini de tam bir yıl ileriye atma kararı verdi.

Normal şartlar altında Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenen Matrix 4, çekimlerin durdurulması yüzünden ve normale dönüşün biraz daha gecikeceğinden ötürü Nisan 2022 tarihine ertelendi. Salgına ek olarak ABD’de devam eden protesto ve eylemlerin de etkisi olduğu düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir  Yeni Indiana Jones Filminin Vizyona Gireceği Tarih Belli Oldu