Sinema Haberleri

Marvel Filmlerinden Yeni Haberler Var

marvel-logo

En sonunda son zamanlarda sürekli gündemde olan üç yeni Marvel -FOX- filmiyle ilgili haberler gelmeye başladı!

Simon Kinberg, -kendisini tekrar tekrar anlatmamıza gerek yok sanıyorum- Marvel filmleri denince 20th Century Fox’ta akla ilk gelen isimlerden birisidir. Hem yapımcı hem senarist hem de yönetmenlik geçmişi olan Simon, aynı zamanda filmlerle ilgili basına en çok bilgi veren kişi olma özelliğini de taşıyor.

Collider’ın kendisiyle yaptığı röportajdan sonra bizlere Deadpool 2, Wolverine 3, Gambit ve benim için en önemlisi New Mutants hakkında harika bilgiler verdi!

Röportajdan önemli olan kesitleri sizler için yazıyoruz;

deadpool-set-arkasi-gorsel-008

Olası bir Deadpool 2 filmiyle ilgili;

Kesinlikle bunu umut ediyoruz ve şimdiden kendi aramızda devam filminde hangi karakterleri kullanabileceğimizi tartışmaya başladık. Senaristlerimiz Rhett Reese ve Paul Wernick de bu işin çok önemli bir parçası tabii ki. Ana hedefimiz tabii ki önce Deadpool filmini bitirdikten sonra filmin sonuçlarını görüp ardından devam filmiyle ilgili planlar yapmaya başlamak. Umuyoruz ki film harika olacak ve böylece bu filmlerden daha çok yapabileceğiz. Çünkü daha anlatacak çok hikayemiz olduğunu düşünüyorum.

wolverine

Wolverine 3’ün devam etmekte olan yapım aşamasıyla ilgili;

Herkesin heyecanla beklediği harika bir senaryo taslağını bitirmeye çok yaklaştık. Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağını bilmiyorum ama her şey tam anlamıyla hazır olmadan başlamayacağımızı da eklemek isterim. Hugh Jackman’ın sizlere söylediği şey biz yapım ekibi için de geçerli: bu filme hazırlık yaparken sanki aynı anda 6,7 hatta 8 film birden yapıyormuş gibi hissediyor ve yoruluyoruz çünkü sinema tarihine Wolverine kadar büyük bir gölge düşürebilmiş karakter sayısı çok azdır, bu yüzden efsanevi bir şeyler hazırlamak zorunda hissediyoruz kendimizi. Bu işi doğru yapmalıyız ve bunu başaracağımızı da düşünüyorum.

Filmin senaryosuyla ilgili konuşamam ama senaryonun Hugh Jackman’ın büyük bir heyecanla beklediği bir konuyu barındırdığını söyleyebilirim ve aynı zamanda yönetmenimiz James Mangold’un da dört gözle beklediği bir konu. Ve sizi temin ederim o ikisini film yaparken izlemek harika bir şey.

new mutants

Son zamanlarda epey gündemde olan New Mutants filminin son durumu için ise;

Sanıyorum bu elimizdeki filmlere yaklaşımımızla ilgili bir şey. Büyük bir hikaye anlatmanın sırrı, çizgi roman severlerden çok daha büyük bir kitleye hitap edip ilk filmi takdire şayan yapabilmekte yatıyor. Ve ardından gelecek filmleri de önceden planlamak da çok önemli. İlginçtir ancak X-Men: First Class filmini yaparken gelecekteki devam filmlerinin bu karakterlerle neler yapacağını neredeyse hiç konuşmamıştık. İlk filmi yapmaya o kadar odaklanmıştık ki gelecekteki filmler hakkında çok az konuşabilmiştik.

Peki New Mutants filminin konsepti nasıl olacak? X-Men: Apocalypse filminden sonra Fox bir süre X-Men filmlerine ara vermek istediğini çok önceden zaten söylemişti. Bunun sebebini fazla anlayamamıştık. Ancak New Mutants filminin dedikoduları çıkınca sebebini anladık. Fox, sağlam bir New Mutants filmi yaparak gelecekte X-Men’in yan serisi haline getirip iki seriyi bir arada götürme niyetinde! Peki kim bu Yeni Mutant’lar?

Heyecanımı ve taraflı yorumlarımı saklayamayacağım kimse kusura bakmasın! Çünkü beni tanıyan herkes Marvel’la ilgili en çok sevdiğim şeyin X-Men ve mutantlar olduğunu bilir. Evet, Avengers’tan nefret ediyorum ve Avengers vs. X-Men serisini okurken de ettiğim küfürleri hayal edebiliyorsunuzdur!

new-mutants

New Mutants, yaşlarından dolayı X-Men’e katılmalarına izin verilmeyip ayrı ve daha pasif bir ekip olarak eğitilen, ama sonradan ipleri kendi ellerine alarak en az X-Men kadar, hatta bazen daha etkili olan bir mutant ekibidir. Bugüne kadar New Mutants filminde de oynayabilecek pek çok karakter şöyle ya da böyle film serilerinde gösterildi ki buna Deadpool da dahil. Film hakkında hatta konusu hakkında dahi hiçbir bilgi sahibi değiliz. Biz de sizleri boş göndermeyip popüler ve filmde olması muhtemel New Mutants ekip üyelerini yazmak istedik.

Cannonball: Gerçek adı Samuel Guthrie, oldukça tecrübeli, komik ve “yuh!” dedirten güçlere sahip bir mutanttır kendisi ve bugüne kadar hem X-Men’den hem de New Mutants’tan hiç kopmamıştır. Vücudunun içinde biyokimyasal bir reaksiyon gerçekleştirip bunu vücudunun belden aşağı kısmına yönlendirerek kendini roket gibi fırlatmasıyla tanınır.

Karma: Xi’an Coy Manh, kendisi genç bir Vietnam vatandaşı kızımız ve ekibin liderlerinden biri. Genç yaşına oldukça olgun, ağır başlı ve hızlı kararlar alabilmektedir bu yüzden kendisinin ben de yeri ayrıdır. Aynı anda birden fazla kişiyi zihinsel olarak kontrol edebilmektedir. Fazla görsel efekt gerektirmeyen bir karakter olduğu için bu karakteri kullanıp filmi ucuza kapatabilirler…

Mirage: Danielle Moonstar, eski adıyla Psyche, bazen ise sadece Moonstar, eski Amerikan yerlilerine mensup bir aileden gelmektedir ve Karma gibi psişik güçlere sahiptir. İnsanların zihinlerine bakıp en çok korktukları şeyleri onlara üç boyutlu astral görüntü olarak gösterebilmektedir, hayvanlarla telepatik olarak iletişim kurabilmekte ve astral düzlemden çektiği enerjiyle yarattığı silahlarla düşmanlarını zihinsel felce sokabilmektedir.

Sunspot: Kuşkusuz ekibin en önemli ve meşhur karakteri. Kendisi genç yaşına rağmen gizli masonik mutant örgütü Hellfire Club’a liderlik yapmış Brezilya kökenli bir arkadaşımızdır. Güneş enerjisini emip bunu fiziksel gücünü ve dayanıklılığını arttırmak için kullanabilen bir mutanttır. Ayrıca emdiği güneş enerjisini uçmak için veya vücudundan ısı-alev patlamaları yaratmak için kullanabilmekte ve bunu yaparken fiziksel formu değişip kara bir alev kütlesi halini almaktadır. Olası bir New Mutants filminde akla ilk gelecek mutantlardan birisidir diyebiliriz.

Son olarak Simon Kinberg’in filmle ilgili son sözlerini sizlerle paylaşıyoruz;

X-Men’in bu yeni kısmını keşfetmek için sabırsızlanıyoruz ve bunu yönetmenimiz Josh Boon ile yapacağımız için çok heyecanlıyız.”

The New Mutants filminin diğer X-Men filmleriyle bağlantılı olup olmayacağı henüz kesinleşmese de dedikodulara göre öyle olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir  80'li Yılların Animasyonlarından The Black Cauldron, Canlı Film Oluyor

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sunspot gözüktü zaten. Ama konu X-Men ve Fox olunca bir karakterin daha önce gözüküp daha sonra açıklama yapmaksızın başka bir versiyonuyla görünmesi hiiiç sorun değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu