Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Marvel’ın Filmleri Neden DC’den Daha Başarılı?

Marvel’ın Filmleri Neden DC’den Daha Başarılı?

Kick-Ass başta olmak üzere pek çok çizgi romana imza atan usta isim Mark Millar, Marvel filmlerinin neden DC’den daha iyi sonuç verdiğini açıkladı.

Modern zamanların en popüler çizgi roman yazarlarından Mark Millar, bugüne kadar hem Marvel hem de DC adına birçok çalışmaya imza attı. Kick-Ass, Wanted ve Kingsman gibi beyazperdeye uyarlanan hikayelerin yaratıcısı olan Millar, Marvel Sinematik Evreni’nin DC’den daha iyi olduğunu söyledi.

Yahoo‘nun sorularını yanıtlayan Mark Millar, DC’nin Marvel’in sinemadaki başarısını yakalayamamasının nedeni sorulduğunda şu cevabı verdi: “Bence sebebi gerçekten basit: DC’nin karakterleri sirnematik değil. Bunu, karakterlerini Marvel’ınkilerden daha çok tercih ettiğim DC’nin fanı olarak söylüyorum. Superman, Batman ve Wonder Woman favorilerimden bazıları ancak bence bu karakterler (Batman hariç), gizli kimliği değil de süper güçleri temel alınarak yazılmış. Ama Marvel’ın karakterleri öyle değil. Matt Murdock, Peter Parker ya da X-Men, kişilikleri üzerinden şekillenen hikayelere sahipler.”

Sektörün iki devi ile de çalışan Mark Millar, sözlerini şöyle sürdürdü: İnsanlar bu sözlerim yüzünden beni eleştirecekler ancak durum ortada. Büyük yönetmenler, büyük yazarlar ve büyük aktörler gördük. Hepsine tonlarca para saçıldı ancak filmleri iş yapmadı. Bence ortaya çıktıkları dönemden çok uzaktalar. Biraz eskiye aitler, bu karakterlere bakan çocuklar onların havalı olduğunu düşünmüyor bile. Superman de öyle! Superman’i çok severim ancak o, şu an var olmayan bir Amerika’ya ait. 20. Yüzyıl Amerika’sını temsil ediyor ve bence artık çoktan zirve yaptı.”

İlginizi Çekebilir  47 Ronin Vizyona Girdi

Mark Millar’ın Ultimates ve Civil War çizgi romanları Avengers ile Marvel Sinematik Evreni’nde yerini almış, başarılı çizgi roman yazarı DC için de Superman ve Justice League projelerinde çalışmıştı.