Sinema Haberleri

Margaret Weis’in Star of the Guardians Kitabı Film Oluyor!

star-of-the-guardians

Bugün Filmscope Entertainment tarafından yapılan basın açıklamasına göre, film şirketi Margaret Weis ve Random House Yayınevi ile yazarın ünlü bilimkurgu serisi “Star of the Guardians“ın film ve dizi hakları için anlaştı.

Partneri Tracy Hickman olmadan, tek başına kaleme aldığı ve yedi kitaptan oluşan serinin ilk üç kitabı Dion adlı karakterin maceralarını ve tahta yükseliş mücadelesini konu alıyor. Birkaç yıl sonra ise Weis, Dion’un macerası tamamlanmış olsa bile diğer karakterlerin serüvenlerinin bitmediğini düşünerek diğer dört kitabı yazıyor. Şimdilerde ise, tamamlanan serinin masaüstü oyunu da yapım aşamasında.

İlgili Makaleler

star-of-the-guardians-resim2

Star of the Guardians için Filmscope firmasından Deidre Kitcher, “Margaret Weis’in ve bu serinin yıllardır hayranıyım. Kitabı ilk olarak 90’lı yıllarda okudum ve serideki kadın kahraman beni çok etkiledi. Serideki karakterlerin arasındaki çetrefilli ilişki ve hikayenin muhteşemliği de cabası,” diye konuştu.

Margaret Weis, altmışı aşkın kitap yazmış ve kitapları dünya çapında otuz beş milyon satmış bir yazar.

Seriyle ilgili birçok heyecan verici haber, her sene Eylül ayında Atlanta’da düzenlenen, dünyanın en büyük fantezi ve bilimkurgu toplantısı olan DragonCon’da duyurulacak.

Belki dizi veya film başlamadan biz de bu seriyi ülkemizde okuma fırsatı buluruz. Dilerseniz kitapları hemen buradan satın alıp okumaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  70. Emmy Ödüllerinde Adaylık Rekoru Game of Thrones ve Netflix'te!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu