Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Lovecraft Hikayeleri Animeye Dönüşüyor – Force of Will

Lovecraft Hikayeleri Animeye Dönüşüyor – Force of Will

Yazdıklarıyla korku türüne yeni bir soluk getiren H. P. Lovecraft, yine bir yapıma ilham kaynağı oluyor. Altyapısını Lovecraft öykülerinden alan Force of Will animesi, oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Mevzu bahis Lovecraft olunca, insanların neden bu dahi adamın yazılarını birebir yansıtmadığını düşünür oldum. Sadece “esinlendik” demekle olmuyor. Yap işte “Deliliğin Dağlarında” filmini. Tadından yenmez.

Yine de esinlenmeler başarılı tatlar ortaya çıkarıyor. Yamatoworks firmasının hazırladığı Force of Will, ilk bakışta bu yeni tatlar arasına girecek gibi duruyor.

Lovecraft öykülerinden yola çıkılarak hazırlanan Force of Will, yazdıkları gerçeğe dönüşen genç bir kızı anlatıyor. Canlanan öyküler, insanı korku ve umutsuzluk haline sokacak cinsten.

Filmin çıkış tarihine ilişkin henüz bir bilgi yok. Ancak görünen o ki sağlam bir yapımla karşı karşıyayız. Force of Will’in müziklerini, Tokyo Ghoul’un da müziklerini yapan Yutuka Yamada hazırlamış. Yönetmen koltuğunda ise Possessions isimli kısa film çalışmasıyla 2013 yılında Oscar adaylığı bulunan Shuhei Morita oturuyor. Yani ekip sağlam.

Bir de fragmana göz atın isterseniz. Onu da aşağıya bırakıyorum.

İlginizi Çekebilir  Man of Steel 2 Filminin Yapım Aşaması Başladı

https://youtu.be/TjSnFPKAEA4