Sinema Haberleri

Lionsgate, Romeo ve Juliet’i Distopyaya Taşıyor

post-apocalyptic

2012’de yayınlanan, William Shakespeare’in ünlü Romeo ve Juliet oyununu fütüristik bir distopyada işleyen ve nasıl olduysa New York Times Çok Satanlar listesine girmeyi başaran Romeo and Juliet: The War, Lionsgate tarafından sinemaya uyarlanmaya hazırlanıyor.

Romeo ve Juliet: The War’un hikayesi ise şöyle: İnsanüstü güçlere sahip iki askeri birlik, Verona İmparatorluğu’nu yeryüzünün en güçlü bölgesi haline getirmişlerdir. Yapay DNA zincirleriyle güçlendirilmiş cyborglardan oluşan Montague’ler ve genleriyle oynanmış, hızları ve çeviklikleriyle tanınan Capulet’ler birlikte çalışarak İmparatorluk’un yüzleştiği tüm tehlikeleri birer birer ortadan kaldırırlar. Ve ortada savaşacak hiçbir şey kalmayınca, Montague’ler ve Capulet’ler, öfkelerini birbirlerine yöneltirler.

romeo-and-juliet

Montague’lerden bir delikanlı ve Capulet’lerden genç bir kız birbirlerine aşık olurlar. Gizlice evlenerek iki birlik arasında barışı sağlamayı planlıyorlardır. Ama onların kontrollerinin ötesinde güçler onların aşklarına, hayatlarına ve tüm Verona İmparatorluğu’nun geleceğine karşı hareket etmeye başlar.

Stan Lee ve Terry Douglas tarafından yaratılan çizgi romanın yazarlığını Max Work, çizimlerini ise Skan Srisuwan üstlenmişti. Uyarlamanın senaryosunu John J. Griffin kaleme alacak, yönetmen ise henüz belli değil.

Romeo ve Juliet’e böyle bir yorum getirmenin gerekliliği tartışılabilir. Hatta biraz zorlama olduğu bile söylenebilir. Yine de, önyargılarımızı bir kenara bırakıyor ve kesin bir yorum yapmak için filmin vizyona girmesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Michael Keaton, Yeniden Batman Olup Kendi Filmlerine Kavuşabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu