Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Leonardo DiCaprio, Tarihin Büyük Dehası Leonardo Da Vinci’yi Canlandıracak

Leonardo DiCaprio, Tarihin Büyük Dehası Leonardo Da Vinci’yi Canlandıracak

Oscarlı aktör Leonardo DiCaprio iki film için kamera karşısına geçecek. Aktörün ilk olarak Martin Scorsese’nin bir filminde oynayacağı belirtilirken ikinci rolünün, adına ilham veren Leonardo da Vinci olacağı belirtildi.

Leonardo DiCaprio, tarihin en önemli dehalarından Leonardo da Vinci’nin Walter Isaacson tarafından yazılan biyografisinden uyarlanacak film için hazırlığa başladı. Leonardo DiCaprio’nun Rönesans döneminin çok yönlü sanatçısı Leonardo da Vinci’nin hayat hikayesine çok yakışacağı belirtildi. 

Leonardo DiCaprio’nun isminin, annesi tarafından Da Vinci’den yola çıkarak konmuş olması, yoldaki uyarlamayla ilgili ilginç detayların başında geliyor. Önümüzdeki dönemde iki yeni Martin Scorsese filminde izleyeceğimiz DiCaprio, geçtiğimiz yıllarda verdiği çeşitli röportajlarda bir gün Leonardo Da Vinci’yi canlandırmak istediğini dile getirmişti.

 Henüz isminin ne olacağı bilinmeyen filmin ne zaman çekileceği ve yönetmenliğini kimin üstleneceğine dair detayların önümüzdeki günlerde paylaşılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Batman: The Three Jokers Videosu Ledger, Leto ve Phoeniz'i Gotham Şehrinde Buluşturuyor