Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » LEGO Filmi Bugün Vizyona Girdi

LEGO Filmi Bugün Vizyona Girdi

the-lego-movie-banner

Hobi meraklılarının, çocukluğundan beri LEGO oyuncaklarla büyümüş kişilerin merakla beklediği LEGO Filmi bugün vizyona girdi.

Tamamen LEGO parçalardan oluşan ve Lego Kasabası adındaki yerde geçen filmde süper kahramanlar bile var.

lego-filmi-afisFilmin konusu şöyle;

Legolar evreninde geçen filmde, sıradan bir adam olan Emmet, beklemediği bir anda dünyayı kurtaran bir kahraman olma şansını yakalar. Legoların yaşadıkları dünya zorba ve kötücül bir lego tarafından tehdit edilmekte ve parçalarına ayrılmaktadır. Bu yıkımı durduracak kişi ise yanlışlıkla olağanüstü MasterBuilder ile karıştırılan Emmet’tir. Emmet bu talihsiz yanlış anlaşılmayı gidermek yerine kahraman olmayı seçer ve dört kişilik bir ekip kurar. Görevleri ise parçalarına ayrılan evrenlerini birleştirerek yapıştırmaktır.

Filmin yönetmen koltuğunu Phil Lord ve  Chris Miller paylaşırken seslendirme kadrosunda Chris Pratt, Will Ferrell, Liam Neeson ve Elizabeth Banks gibi yıldız isimler yer alıyor.

Cloudy with a Chance of Meatballs filminin de yapımcılığını üstlenen Phil Lord ve Christopher Miller, bu filmde yönetmen koltuğunda karşımıza çıkıyorlar. Ayrıca filmin hikayesini de yazan ikili, tamamen Lego Kasabası konseptine ve Lego tasarımlarına sadık kalmaya özen göstermişler.

İlginizi Çekebilir  Spider-Man: Into the Spider-Verse 2'nin Gösterim Tarihi Belli Oldu

İşte LEGO Filmi isimli filmin fragmanı