Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » League of Extraordinary Gentlemen Geri Dönüyor!

League of Extraordinary Gentlemen Geri Dönüyor!

lxg-banner

İnsanlık tarihinin görebileceği en klas süper kahraman grubu geri dönüyor.

Hayır, Avengers’tan bahsetmiyorum. Alan Moore tarafından yaratılan League of Extraordinary Gentlemen filminin yeniden çekileceği konusunda doğruluk payı yüksek söylentiler var.

Alan Moore ve Kevin O’Neill tarafından hazırlanan LXG, 1999 yılında piyasaya sürülmüştü. DC Comics’in altındaki Wildstorm markası altında yayın hayatına başlayan çizgi roman serisi, yıllar içerisinde birçok farklı platformda karşımıza çıktı.

Victoria Dönemi İngiltere’sinin Justice League takımını oluşturmayı hedeflediğini söyleyen Alan Moore, yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamıştı. İngiliz ve ABD edebiyatına konu olan, özellikle korku, fantazya, bilimkurgudaki önemli karakterleri hikayenin ortasına oturtmuştu. Dracula’nın eşi Mina, Nautilus gemisinden Kaptan Nemo, Görünmez Adam, Dr. Jekyll ve Mr. Hide gibi edebiyat tarihine de yön veren karakterler, bu efsane takımı oluşturuyordu.

Birçok ödüle layık görülen LXG, 2003 yılında da beyaz perdeye aktarılmıştı. Sean Connery’nin baş rolündeki film, oldukça kötü puanlar ve yorumlar almıştı. Kendi açımdan konuşmak gerekirse, hastası olduğum bilimkurgu ve fantazya karakterlerini bir arada görmek, beni büyülemişti. Elbette Çizgi romandan habersiz bir şekilde izlemiştim filmi. Sonrasında düşüncelerimin değiştiğini de söylemem gerek.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgunun Üstadı Ray Bradbury Hayatını Kaybetti!

lxg-gorsel

Şimdi ise League of Extraordinary Gentlemen’in yeniden sinemaya aktarılacağı yönünde yeni bir haber kulağımıza çalındı. Çizgi romanın yayın hakları halen 20th Fox Century’nin elinde bulunuyor. Şu aralar çizgi roman filmlerinin de sükse yaptığını göz önünde bulunduran firma, LXG’ı yeniden beyaz perdeye yansıtmak istiyor. Bunun için de Davis Entertainment ile çalışmalara başlandığı söylendi.

Davis Entertainment, 80’ler sonu ve 90’lar başında birçok başarılı filme imza atmayı başarmış bir firma. Predator serisi ve Waterworld filmleri bu firmanın elinden çıkma. Ayrıca Blacklist ile birlikte son zamanlarda TV dizilerine de el atmış durumdalar.

Açıkçası Davis Entertainment’e pek güvenemediğimi söyleyebilirim. İlerleyen günlerde LXG hakkında daha ne gibi haberler gelecek merakla bekliyor olacağız. Umarız bu olası filmi de ellerine yüzlerine bulaştırmazlar.