Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Lando Calrissian, Star Wars Evrenine Dönüyor

Lando Calrissian, Star Wars Evrenine Dönüyor

Orijinal Star Wars üçlemesinini yıldız oyuncularından birisi daha yeniden Star Wars evreninde boy gösterecek. 1980 yılında ilk kez Star Wars: The Empire Strikes Back filminde karşımıza çıkan Lando Calrissian‘ı canlandıran Billy Dee Williams, Star Wars: Episode IX‘da da yer alacak.

25 Mayıs 2018 tarihinde vizyona giren Solo: A Star Wars Story filminde Lando Calrissian’ın gençliğini yakın zaman önce izlemiştik. Calrissian’ın gençliğini Donald Glover canlandırmıştı. Şimdi ise “gerçek” Lando geri geliyor.

Yeni karakterlere bir türlü ısınamadığımız, onlarla empati kuramadığımız yeni Star Wars serisinde filmleri eski oyuncuları kadroya katarak durumu kurtarmaya çalışıyor gibiler. Bakalım Lando ile ekip ne şekilde karşılaşacak? Han Solo’nun yakın arkadaşı olan Lando, Kylo Ren’e amcalık yapıp onu içinde bulunduğu karanlıktan çekip çıkarmaya mı çalışacak göreceğiz…

► Keri Russell, Rey’in Annesi mi Olacak?

Merakla beklenen yeni Star Wars macerasının oyuncu kadrosunda şimdilik Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver ve Keri Russell yer alıyor. Oscar ödüllü oyuncu Lupita Nyong’o’nun da yine Maz Kanata’yı seslendireceği konuşuluyor. 

İlginizi Çekebilir  Star Wars Genişletilmiş Evren İçin Ölümcül Karar

Yönetmen koltuğunda Star Wars: The Force Awakens’ı yöneten J.J. Abrams otururken, senaryo da yönetmen Abrams, Chris Terrio, Derek Connolly ve Colin Trevorrow tarafından yazılıyor.

Star Wars: Episode IX, 20 Aralık 2019’da vizyona girecek.