Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Kubo ve Sihirli Telleri, Vizyon İçin Gün Sayıyor

Kubo ve Sihirli Telleri, Vizyon İçin Gün Sayıyor

kubo-banner
Son yılların en başarılı animasyon stüdyolarından olan ve Coraline, Paranorman, Boxtrolls gibi muhteşem işlerle gönlümüzde taht kuran Laika Studios şimdi de fantastik bir macera olan Kubo ve Sihirli Telleri ile karşımıza çıkıyor.

Kubo ve Sihirli Telleri, ünlü animasyon stüdyosu LAIKA tarafından Japonya’da hayata geçirilen fantastik bir epik, aksiyon-macera filmi.

Zeki ve iyi kalpli Kubo, Hosato, Akihiro ve Kameyo’nun da yaşadığı sahil kentinde insanlara hikayeler anlatarak mütevazı bir hayat sürmektedir. Ama diğerlerine göre daha sessiz olan varlığı, eski bir kan davasının peşine düşen kötü bir ruhu kazara çağırmasıyla bozulur.

kubo-ve-sihirli-telleri-afis
Artık kaçmak zorunda olan Kubo, güçlerini Maymun ve Böcek’le birleştirir. Ailesini kurtarmak ve dünyanın gördüğü en büyük samuray savaşçısı olan şehit babasının gizemini çözmek için heyecanlı bir sefere çıkar. Kubo, mirasının sırrını ortaya çıkarmak, ailesini yeniden bir araya getirmek ve kahramanlık kaderini yerine getirmek için sihirli müzik enstrümanı samiseninin yardımıyla, intikam peşinde olan Ay Kralı ve kötü ikiz kız kardeşlerin de aralarında yer aldığı tanrılarla ve canavarlarla savaşmak zorundadır.

İlginizi Çekebilir  En Fantastik Film Festival Başlıyor - Fantasturka

Seslendirme kadrosunda Art Parkinson, Matthew McConaughey, Charlize Theron, Rooney Mara, Ralph Fiennes, Cary-Hiroyuki Tagawa, George Takei ve Brenda Vaccaro gibi isimler bulunduran animasyonun yönetmenliğini Travis Knight yapıyor.

Film 28 Ekim‘de vizyona girecek.