Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Kral Katili Güncesi’nin Sinema ve Televizyon Uyarlamaları Yapımcısını Buldu

Kral Katili Güncesi’nin Sinema ve Televizyon Uyarlamaları Yapımcısını Buldu

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene Lionsgate, Patrick Rothfuss‘un şimdiden klasikler arasına girmiş serisi Kralkatili Güncesi’nin haklarını satın almıştı. Sessiz sedasız ilerleyen, merakla beklediğimiz projeden büyük ve oldukça sevindirici bir haber geldi.

lin-manuel-patrick-rothfuss

Kralkatili Güncesi’nin televizyon ve beyazperde uyarlamalarının yapımcılığını yazar Patrick Rothfuss ile birlikte son yılların en başarılı müzikallerinden biri olan Hamilton‘ın yazarı ve eski başrolü Lin-Manuel Miranda üstlenecek. Yapımcılığın yanı sıra Miranda, uyarlamaların besteciliğini de yapacak.

kral-katili-kingkiller-resim

Lin Manuel-Miranda, projelerle ilgili heyecanını şu sözlerle paylaştı;

“Pat Rothfuss’un Kralkatili Güncesi, evimizde en çok okunan ve hatta tekrar tekrar okunan serilerden biri. Birçok hayranının da hak vereceği gibi Kralkatili’nin dünyası, defalarca yaşamak isteyeceğiniz bir dünya. Ayrıca Pat, müzik yapma eylemi hakkında bugüne kadar okuduğum en güzel satırları yazan romancı. Bu dünyaya ekranlarda can verecek ekibin bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum.”

Filmin senaryosu için serinin ilk kitabı olan “Rüzgarın Adı” kaynak olacak ve senaryoyu Transformers 5’in senaristlerinden biri olan Lindsey Beer kaleme alacak. Uyarlamaların izleyici ile buluşma tarihlerinin açıklanmasını ise heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Harry Potter'da Sihir Bakanı'nı Canlandıran Robert Hardy Hayatını Kaybetti