Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Korsanlar, Karayip Korsanları’nı Korsan Yayınlamakla Tehdit Ediyorlar

Korsanlar, Karayip Korsanları’nı Korsan Yayınlamakla Tehdit Ediyorlar

Karayip Korsanları’nın son filminin bilgisayar korsanları tarafından çalındığı iddia ediliyor. Hollywood Reporter’a göre, Disney’den yüksek meblağda fidye isteyen korsanlar filmi internet üzerinden yayınlamakla tehdit ediyorlar.

Filmin bilgisayar korsanları tarafından çalındığı henüz kanıtlanmamış gibi görünse de tüm bunlar bize birkaç hafta önce Netflix’in başına gelenleri hatırlatıyor. Netflix’in sevilen dizilerinden biri olan Orange is the New Black de “The Dark Overlord” adıyla bilinen bir bilgisayar korsanı tarafından çalındı. Netflix’in fidye ödemeyi reddetmesi üzerine beşinci sezona ait 10 bölüm internet üzerinden yayınlandı. 

Karayip Korsanları’nın hackerlar tarafından çalınması haberleri üzerine Disney CEO’su Bob Iger, ABC çalışanına bu iddianın doğru olabileceğini duyurdu. Bilgisayar korsanları talep ettikleri fidyenin Bitcoin ile ödenmesini istiyorlar. Disney’in ödemeyi reddetmesi üzerine filmi 20 dakikalık bölümler halinde yayınlamakla tehdit ediyorlar.

Fidye ödemeyeceğini açıklayan Disney, sorunu çözebilmek için FBI ile birlikte çalışmaya başladı. 26 Mayıs tarihinde vizyona girecek olan Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales filminin internete sızdırılması gişe rakamlarında büyük bir düşüşe neden olacağı için Disney sorunu en kısa zamanda çözmeyi planlıyor. 

İlginizi Çekebilir  Avengers: Infinity War'dan Yeni Görüntüler Bu Videoda