Sinema Haberleri

Karanlık Dünyalara Dönüyoruz – Underworld 5’in Çekimleri Başlıyor

underworld

Dünya çapında tamı tamına 500 milyon dolar gişe hasılatı elde eden Underworld serisi kaldığı yerden devam ediyor. Hem de Kate Beckinsale ve Theo James ile…

2003 yılında hayatımıza giren Len Wiseman imzalı Underworld serisi, tüm dünyada oldukça rağbet görmüş ve vampirlerin dünyasına aksiyon bol bir giriş yapmıştı. Epik ve karanlık anlatım tarzıyla çoğu sinemasever ve eleştirmenden olumlu not alan Underworld, sonrasında gelen üç devam filmiyle seriye devam etmişti.

underworld-vampir-kurtadam-kate-beckinsale

Len Wiseman, üç yıl sonra serinin devam filmi olan Underworld: Evolution’ın da yönetmenlik koltuğunda oturmuş, 2009 yılında ise serinin üçüncü filmi için koltuğu Patrick Tatopoulos’a bırakmıştı. Len Wiseman’dan sonra düşüşe geçen seri, bir türlü toparlanamamış ve çeşitli festivallerden ödüllerle dönen ilk iki filmin başarısını yakalayamamıştı.

Tüm bu düşüşten sonra Underworld serisi tekrar çıkış ararken serinin beşinci filminin çekimleri de başlıyor. Anna Foerster’ın yönetmenliğini yapacağı filmin senaristlik koltuğunda ise Cory Goodman oturuyor. Kate Beckinsale ve Theo James’in seriye geri döneceği filmin 2016’nın Ekim ayında vizyonda olması öngörülüyor.

Kaynak: Beyazperde

İlginizi Çekebilir  Venom Filminin Kötü Karakteri de Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu