Sinema Haberleri

Kara Kule’nin Devamı İçin Bir Şans Daha Var Mı?

Geçtiğimiz yaz vizyona giren Stephen King‘in romanından uyarlanan Kara Kule‘nin Silahşor’ü Idris Elba’ya göre devam filmi için bir şans daha var.

Romanın sıkı takipçileri kadar sinemaseverler tarafından da pek beğenilmeyen Kara Kule filminin devamının gelip gelmeyeceği yönünde birçok haber ortaya atıldı. Gelen yorumlardan sonra Sony’nin devam filmi çekme kararının suya düşmüş olması muhtemel. Kara Kule’nin bir TV dizisi olarak devam edeceği de konuşulanlar arasında.

Bu söylentiler devam ederken filmin başrol oyuncusu Idris Elba, Radio Times’a verdiği röportajda, “Kara Kule’yi bir TV serisi haline getirmek, filmin temasını ortadan kaldırır. Bana kalırsa, Kara Kule film olarak devam etmeli. Silahşor’ü keşfetmek için filme ihtiyacımız var. TV serisi hakkında pek bir bilgim yok ama sanırım bu alanda da bir çalışma olacak.” sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Hem film hem de dizi projeleri şu aralar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Özellikle Marvel’ın çizgi roman uyarlamaları bu konuda oldukça başarılı. Peki Stephen King’in Kara Kule serisi için ne olacak? Orası gerçekten de belirsizliğini koruyor. Sony’den resmi bir açıklama yok ve ilk filmin kötü yorumlarına da bakılırsa firmanın böyle bir hevesi de yok gibi.

Gerçi Stephen King, nedense yeniden popüler oldu. IT’in vizyondaki başarısı ve King’in başka çalışmalarının da uyarlanacak olması Kara Kule için önümüzdeki yıllarda yeni bir kapı açabilir.

İlginizi Çekebilir  Steven Spielberg'e Göre Indiana Jones Bir Kadın Olmalı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu