Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Kara Kule’nin Beyazperde Uyarlaması Yönetmenini Buldu

Kara Kule’nin Beyazperde Uyarlaması Yönetmenini Buldu

dark-tower-stephen-king

Stephen King’in Kara Kule serisinin beyazperdeye uyarlanması, yıllardır yapım aşamasında olan bir proje.

İlk olarak Universal Studios’la anlaşılmış, daha sonra Warner Bros.’a geçilmiş, daha da sonra film projesi rafa kaldırılıp bir dizi için hazırlıklar başlamış, en sonunda da proje tamamen iptal olmuştu.

Ta ki geçtiğimiz ay da yazdığımız gibi Sony tarafından diriltilene kadar. Bugün Deadline’da çıkan habere göre, film adaptasyonunun yönetmeni de belli oldu.

Ejderha Dövmeli Kız’ın senaryo yazarlığını yapan ve En İyi Yabancı Film dalında Akademi Ödülü adayı olmuş Nikolaj Arcel, Kara Kule için bir kez daha yönetmen koltuğuna oturacak.

Nikolaj_Arcel

Önceki haberlerde yönetmenliği üsteleneceği söylenen Ron Howard’la kıyasladığımızda, Arcel pek de tanınmış bir isim değil fakat daha genç ve daha hevesli bir yönetmen, filme yeni bir soluk getirebilir. Sıkı bir Stephen King okuyucusu olması da, yapım ekibinin Arsel’i seçmesinde önemli bir etken olmuş. Haberin devamında da anlaşmanın kısa sürede sağlanacağı ve yönetmenin senaryo yazımına başlayacağı belirtilmiş.

Dark Tower

En az üç filmden oluşacağı açıklanan sinema uyarlamasının yanı sıra, filmler arasında yayınlanması planlanan dizi için hazırlıklar da başlamış durumda. Yakında oyuncu kadrosundan da haberler gelmeye başlayacak gibi gözüküyor

İlginizi Çekebilir  Guardians of the Galaxy 2 Filminden Güzel Haber - Senaryo Hazır!