Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Kaplan! Kaplan! Filminin Yönetmeni İlk Defa Konuştu

Kaplan! Kaplan! Filminin Yönetmeni İlk Defa Konuştu

Alfred Bester’in romanından uyarlanacak olan Kaplan! Kaplan! filminin yönetmeni Jordan Vogt-Roberts, ilk defa filmin yapım süreci hakkında konuştu.

İlk defa 2015 yılında duyurulan Kaplan! Kaplan! filminden uzun bir süredir haber alamıyorduk. Paramount Pictures tarafından beyaz perdeye yansıtılacak filmin yönetmen koltuğunda, Kong: Skull Island’dan hatırlayacağınız Jordan Vogt-Roberts bulunuyor. Genç yönetmen, verdiği bir röportaj sırasında “çekilemez” olarak kabul edilen filmlere özellikle ilgi duyduğunu ve bu yüzden projeyi kabul ettiğini söyledi.

Vogt-Roberts’ın açıklaması şu şekilde;

“İnsanlar tarafından ‘çekilemez’ olarak görülen filmlere karşı aptalca bir ilgi duyuyorum. Belki de mazoşist olabilirim. Stars (Kitap ABD’de Stars My Destination olarak yayınlanmıştı) gerçekten de çok iyi bir kitap çünkü Alfred Bester, dönem yazarları arasında kendisine has stili olan nadir yazarlardandı. Bilimkurgunun yükseliş çağında, inanılmaz fikirler ve dolu düşüncelere sahip birçok kitapla karşılaşsanız da sonunda ağzınızda kuru bir tat kalıyordu. Öte yandan Bester okuduğunuzda… Kendisi birkaç kitap ve bir-iki kısa öykü yazmış olmasına rağmen, akıl alıcı bir tarzı vardı.”

Yönetmen röportajın geri kalanında Kaplan! Kaplan! romanının Neuromancer ya da John Carter gibi bilimkurgunun önemli taşlarından biri olduğundan bahsediyor. Bu yüzden kitabın film uyarlaması için çok titizlilikle çalışılması gerektiğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir  Tüyo Sağlam Yerden; Jared Leto'nun Joker'i Birds of Prey'de Olmayacak!

Vogt-Roberts, kitaba bu kadar hayranlık duyarken umarım film uyarlaması konusunda da aynı özeni gösterebilir. Son dönem bilimkurgu filmlerinde sıklıkla düşülen birçok hatadan kaçıp Alfred Bester’ın bu müthiş kitabın hak ettiği değerde beyaz perdeye yansıtabilir.