Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Jurassic World Filminden Rekor Açılış

Jurassic World Filminden Rekor Açılış

jurassic-world-banner

Cuma günü vizyona giren Jurassic World, 2 günde dünya çapında 511.8 milyon dolarlık gişe hasılatıyla şimdiye kadarki en yüksek karlı açılışa damga vuran film oldu.

Sadece Kuzey Amerika’da iki günlük gişe hasılatı 204.6 milyon dolara ulaştı. Filmin toplam gişe hasılatının ise 511.8 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Bu sayı, film şirketi Universal’ın en büyük sinema gişesi açılışı olmanın yanı sıra, dünya çapında şimdiye kadar karşılaşılmış en büyük açılış rakamı olarak gösteriliyor. Bu birinciliği 48 milyon dolarlık açılışıyla Harry Potter serisinin son filmi “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2” takip ediyor.

jurassic-world-resim

Universal’ın Nisan’da yayınladığı ve 147 milyon dolarla açılış yapan son büyük filmi Hızlı ve Öfkeli 7’nin dünya çapındaki hasılatı 1.5 milyar doları geçmişti.

Açılış rakamıyla Hızlı ve Öfkeli’yi bile geçen Jurassic World, Universal’ın sıradaki milyar dolarlık filmi yolunda hızla ilerliyor.

Filmle ilgili bilimsel yorumlarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Film hâlâ vizyonda, iyi seyirler!

Jurassic World Fragmanı

Bu arada Guardians of the Galaxy’de Star-Lord karakterini canlandıran Chris Pratt, Jurassic World filminde de başrolde. Jurassic World’ün bu başarısını Marvel da kendi yöntemiyle kutlamış. :)

İlginizi Çekebilir  Justice League Dark Çekimleri 2016'da Başlıyor Mu?

jurassic-world-marvel