Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Joss Whedon, Batgirl’ü Yönetmekten Vazgeçti

Joss Whedon, Batgirl’ü Yönetmekten Vazgeçti

Buffy the Vampire Slayer, Angel, Avengers ve Avengers: Age of Ultron gibi dizi ve filmlerden tanıdığımız Joss Whedon, “Batgirl” projesinden ayrıldığını açıkladı.

Süper kahraman çevrelerinin aranan ismi olan yönetmen Joss Whedon, DC için geçtiğimiz yıl Justice League‘in (Adalet Birliği) prodüksiyonunu üstlenmişti. DC, Zack Snyder’in yokluğunda çalıştığı Joss Whedon’ı hemen bırakmak istememiş olacak ki, yaklaşık bir yıl önce “Batgirl” projesini de emanet etti. Filmi yazıp, yönetmesi beklenen Whedon sürpriz bir kararla projeden çekildi.

Hollywood Reporter’a konuşan Joss Whedon ayrılık kararını şöyle açıkladı:

Batgirl o kadar heyecan verici bir proje, Warner Bros. ve DC o kadar iş birliğine yatkın ve destek verici ortaklar ki, elimde bir hikayenin olmadığını anlamam aylarımı aldı.

Ünlü yönetmen DC başkanı Geoff Johns ve Warner Bros. Başkanı Toby Emmerich’ten de övgüyle bahsederek, “Geoff ve Toby’ye minnettarım. Projeye ilk geldiğimde çok iyi karşılandım ve herkes çok samimiydi. ‘Başarısız’ kelimesini nasıl daha seksi ifade edebilirim bilmiyorum ama başarısız olduğumda da çok anlayışlılardı” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir  Keanu Reeves, Marvel Sinematik Evreni Yolunda!

DC Comics filmlerine son dakika Justice League ile dahil olan Joss Whedon, belki Batgirl kararından sonra DC Comics filmlerinden tamamen ayrılabilir. Zaman içerisinde göreceğiz.