Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Joker, Gişede Deadpool’u Geride Bıraktı

Joker, Gişede Deadpool’u Geride Bıraktı

Joaquin Phoenix‘in başrolde harikalar yaratarak Oscar‘a göz kırptığı Joker filmi, gişe hasılatı en yüksek +18 film oldu. Deadpool‘u da geride bırakan Joker‘in başarısını kutlayan Ryan Reynolds sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

Variety‘de yer alan habere göre; Todd Phillips‘in yönetmen koltuğunda oturduğu ve Joaquin Phoenix‘in başrol olarak kamera karşısına geçtiği Joker filmi, yetişkinlere yönelik (+18) yapımlarda hasılat rekoru kırdı ve Deadpool‘u tahtından etti.

Kahkahalara Gizlenmiş Narin Bir Ruh – Joker Film İncelemesi

Gösterime girişinin dördüncü haftasında 788,1 milyon dolarlık (yaklaşık 4,5 milyar TL) bilet satışı gerçekleşen Joker, 2018 yapımı Deadpool 2‘yi (785 milyon dolar) ve 2016 yılında gösterime giren ilk Deadpool filmini (782 milyon dolar) geçti. Kuzey Amerika’da 258,6 milyon dolar, uluslararası çapta 529,5 milyon dolar hasılat getiren Joker‘in maliyeti ise 62,5 milyon dolar.

Joker filminin başarısını göz ardı etmeyen Deadpool filminin starı Ryan Reynolds, Twitter‘da, ““R-Rated gişe tebrik paylaşımları alışkın olduklarınıza benzemez” sözüyle filmin afişini paylaştı.

İlginizi Çekebilir  Stranger Things ve Arrival'ın Yapımcısından Yeni Bilimkurgu Filmi: Kin

Reynolds ayrıca +18’deki gişe sıralamasını da afişe yazdı: “You mother f*ucker -Joker’den bahsediyor-, Deadpool, Neo, Pennywise, Jesus, Hugh Jackman, The Wolfpack, Mr. Grey, Ted”