Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Johnny Depp’in Fantastik Canavarlar 2 Filmindeki Rolü Kesinleşti

Johnny Depp’in Fantastik Canavarlar 2 Filmindeki Rolü Kesinleşti

Ünlü aktör Johnny Depp‘in Fantastik Canavarlar 2 filminde yer alacağının açıklanmasının ardından şimdi de hangi karakteri canlandıracağı kesinleşti.

18 Kasım’da vizyona girecek Harry Potter spin-off’u Fantastic Beasts and Where to Find Them’de oynayacak mı/oynamayacak mı diye konuşulurken canlandıracağı karakter bizzat serinin yönetmeni David Yates tarafından açıklanan Johnny Depp, tahmin edildiği gibi Gellert Grindelwald karakterine hayat verecek. Asıl serinin ikinci filminde boy gösterecek olsa da IMDB’deki bilgilere göre ilk filmde de Johnny Depp’i göreceğiz.

gellert-grindelwald

Gellert Grindelwald, Lord Voldemort gelene kadar tarihin en karanlık büyücüsü olarak anılmıştır. Kendine ordu kurmuş, etrafa korku salmış, Mürver Asa’yı ele geçirmiştir; fakat sonra Albus Dumbledore‘a yenilmiştir ve Nurmengard’a atılmıştır. Bu karakterin Johnny Depp’e çok yakışacağı belli. David Yates, yaptığı açıklamada ikinci filmde fantastik canavarları daha az göreceğimizi ve Depp’in oynadığı rolün filmin ana karakterlerinden biri olacağını belirtti.

johnny-depp-resim1

Karakter oyuncu eşleşmeleri ile ilgili süreci ise David Yates şöyle açıklıyor.

“Her rol için hangi oyuncunun oynaması gerektiği üzerine uzun süre çalıştık, zaten bu güne kadar bir sürü farklı karakterde başarıyla izlediğimiz Johnny Depp kafamızdaki Grindelwald karakteriyle tam eşleşti.”

Johnny Depp’in de filme katılmasıyla beklentiler ve heyecan da oldukça arttı.

İlginizi Çekebilir  92. Oscar Adayları Açıklandı

Kaynak: PlayTuşu – Collider