Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » John Scalzi’nin Yaşlı Adamın Savaşı Romanı Film Oluyor

John Scalzi’nin Yaşlı Adamın Savaşı Romanı Film Oluyor

Netflix, son zamanlarda açıkladığı birbirinden iddialı dizi ve filmleri ile oldukça beğeni topladı. Netflix’ten gelen en son film haberi ise John Scalzi‘nin son yılların sevilen bilimkurgu serisi Yaşlı Adamın Savaşı oldu.

Altı kitaplık serinin ilk romanı olan Yaşlı Adamın Savaşı, ülkemizde İthaki Yayınları tarafından basıldı. Dünya artık izbe bir gezegen. Koloni Savunma Güçleri, emeklilik yaşına gelen bilgi ve beceri birikimi olan insanları kendi birliğine katmak istiyor. Bu durumda bir daha geri dönmemek üzere Dünya’dan götürülüyorsunuz. İki senelik savaşın sonunda hayatta kalmayı başarırsanız gezegenlerin birinde kendinize bir yaşam kurma hakkına sahip olabilirsiniz. Baş kahramanımız John Perry ise bunu kabul edip kendi macerası için yola çıkıyor.

Çok sevilen bilimkurgu romanının filmi, Jon Shestack Productions ve Madhouse Entertainment tarafından ekrana uyarlanacak. Yayın tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak ilk film beklenen etkiyi yaratabilirse serinin diğer romanları için de film uyarlamasının yapılması bekleniyor. Daha öncesinde serinin dizi yapılacağı da açıklanmıştı ancak uzun süredir ses çıkmadı, umarız bu sefer her şey yolunda gider.

İlginizi Çekebilir  Lord Dunsany'den Ölümlü Bir İnsan ile Ölümsüz Bir Elf'in Öyküsü - Elfdiyarı Kralı’nın Kızı