Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » James Mangold, Logan Filminin Ek Sahnesi Hakkında Konuştu

James Mangold, Logan Filminin Ek Sahnesi Hakkında Konuştu

Vizyona fırtına gibi giriş yapan Logan: Wolverine filminin yönetmeni James Mangold, en çok merak edilen detay hakkında açıklamada bulundu.

Eh, yazının bu noktasından sonra, filmi izlemediyseniz daha fazla ilerlememenizi öneriyorum. Logan: Wolverine hakkında sürpriz kaçıran içeriğe sahip bir haberle karşı karşıyasınız. Sonra uyarmadı demeyin.

Filmi izleyenler ve sürpriz kaçıranlarla sorunu olmayanlarla buradan itibaren devam edelim.

17 yıllık Wolverine kostümünü sonunda çıkartan Hugh Jackman, Logan filmiyle bizlere göz yaşartıcı bir veda yaşattı. Filmi bir kenara bırakırsak, izleyicilerin merak ettiği bir başka konu ise jenerikten sonra ek sahnenin ne olduğuydu. Ne yazık ki jenerik sonrasında ek sahne yoktu.

James Mangold, ek sahne olmamasını şöyle açıklıyor, “Her yemekten sonra masanıza cheesecake servis edilmesi gerekiyor. Benim buna cevabım ise ‘Gerçekten mi? Bu yeni bir kural mı? Kendi evimde verdiğim yemek sonrası cheesecake sunmasam olmuyor mu?’ Bunu yapmak zorunda değilim. Sıradaki filmin reklamını yapmak da ne demek? Kendi başına başlayıp bitebilen, kendi hikayesini anlatmak isteyen bir film çekmeye çalışıyoruz.

İlginizi Çekebilir  Captain America: Civil War Filmi Vizyonda!

Mangold bir noktaya kadar haklı. İzleyici olarak ek sahne alışkanlığından kurtulmamız gerekiyor sanırım. Tamamen bağımsız bir film bile olsa, jenerik sonunda ek sahne olacağı düşüncesi iyiden iyiye kafamıza yerleşti. Logan: Wolverine filminin de serinin son filmi olduğu düşünüldüğünde, başka bir filme gönderme yapması mantıksız olacaktı.

Bu cevap sanırım bana yeterli geldi. Yine de ABD’deki yayınlarda Logan başlamadan önce Deadpool 2 filminin fragmanın yayınlandığı gerçeği de kafamı karıştırmıyor değil.