Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » J.J. Abrams’tan 2. Dünya Savaşı Temalı Zombi Filmi – Overlord

J.J. Abrams’tan 2. Dünya Savaşı Temalı Zombi Filmi – Overlord

Lost ve Fringe dizileriyle tanıdığımız, son olarak da Star Wars: The Force Awakens’ın yönetmen koltuğunda oturan J.J. Abrams, fantastiğin iyice dibine vurdu. Zaman yolculukları, paralel evrenler diye başlayan J.J. Abrams, şimdi de 2. Dünya Savaşı zamanında geçen bir zombi filmi yapıyor.

Overlord adını taşıyacak olan filmin yönetmeni bile belli oldu. J.J. Abrams’ın yapım şirketi olan Bad Robot, Overlord filmi için Son of a Gun filminin yönetmenliğini yapan Julius Avery ile anlaştı.

Fikir, J.J. Abrams ve The Hunger Games serisini sinemaya uyarlayan Billy Ray’in aklına geldi. Filmin senaryosunu da Billy Ray yazacak.

Film, Normandiya Çıkarması sırasında (D-Day) Normandiya’nın biraz dışına iniş yapan bir grup Amerikan paraşütçüsünü konu alacak. Görevleri Almanlar’ın iletişimini kesmek olan grup kendilerini zombi ve pek çok doğaüstü araştırmanın yapıldığı bir Nazi deney alanında bulur.

Zombi Nazi fikri tabii ki yeni değil. Almanlar’ın 2. Dünya Savaşı zamanında yaptığı iddia edilen doğaüstü ve insanüstü çalışmalar Hellboy filminden tutunda Masallar çizgi romanına ve daha pek çok esere konu olmuştur. Hatta zombi Nazi fikriyle ilgili pek çok düşük bütçeli filmde çekilmiş, Call of Duty ve Sniper Elite gibi dünyaca ünlü oyunlar da bu temayı işlemiştir.

İlginizi Çekebilir  Serenity'nin Kaptanı, Guardians of the Galaxy Filminde

Filmin ne zaman vizyona gireceği ile ilgili bir bilgi yok ama eğlenceli bir film olacak gibi görünüyor.

Görseller: Dead Snow filmine aittir.