Sinema Haberleri

IT Serisinin Yönetmeni Andy Muschietti, Netflix İle The Howling’i Yeniden Çekecek

It ve It: Chapter 2 yönetmeni Andy Muschietti, korku efsanelerinden The Howling‘i beyaz perdeye geri getirecek.

Stephen King‘in eserinden uyarladığı iki It filminde de başarı elde eden yönetmen Andy Muschietti korku dünyasından kopamıyor. Ezra Miller‘ın başrolde yer aldığı süper kahraman filmi “The Flash”a bu yıl başlayacak olan Muschietti, daha önce çekmeyi çok istediğini açıkladığı The Howling‘i yeniden sinemaya uyarlayacak. Gary Brandner‘ın 1977 yılında kaleme aldığı korku romanı bu kez Netflix ekranlarında yayınlanacak.

Joe Dante tarafından 1981‘de beyazperdeye taşınan ilk filmde; bir seri katilin kurbanı olmaktan zor kurtulan TV spikeri Karen Write (Dee Wallace), doktorunun önerisi ile ormanlık bir alanda bulunan rehabilitasyon kampına gitmiş, kamp sakinlerinin kurtadam oldukları gerçeğiyle karşı karşıya kalmıştı.

Filmi uyarlarken Dante‘nin fazla sadık kalmadığı Brander‘ın romanında ise; ana karakter Karyn Beatty travmatik bir saldırının ardından iyileşmek ve şehrin vahşetinden kaçmak için California‘nın küçük kasabası Drago‘ya gider. Drago, görünüşte çoğu küçük kırsal kasabalar gibidir ancak değildir. Kasabanın tatsız bir tarihi vardır; açıklanamayan kaybolmalar, ani ölümler… İnsanlar aniden kaybolmuş ve asla bulunamamıştır. Karyn orada yaşayanların göründükleri gibi olmadığını keşfeder. Onlar kurtadamlardır ve hayatta kalmak için savaşmak zorundadırlar.

The Howling‘in modern bir yorumu ile seyirci karşısına çıkması beklenen Andy Muschietti, önümüzdeki dönemde “Attack on Titan” mangasının film uyarlamasını da yönetecek.

İlginizi Çekebilir  Locke & Key Dizi Uyarlamasına IT Filminden 3 Transfer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu