Sinema Haberleri

IT Filminden Çıkarılan Sahne Yerinde Bir Karar Olmuş!

Stephen King’in kült romanından uyarlanıp geçtiğimiz ay vizyona giren IT filminde, izleyicileri fazlasıyla rahatsız edecek bir sahnenin kaldırıldığı ortaya çıktı. 

Hali hazırda korku filmleriyle pek aram olmamasına karşın bir şekilde cesaret edip izleme fırsatı bulduğum IT, şu haliyle bile benim için yeteri kadar rahatsız ediciydi. Filmden çıkarılan bir sahnede, Pennywise’ın korku saldığı ilk anlara değinip bir bebeği yediği sahneyle anlatılmış. Ancak bu sahne filmin son sürümünden çıkarılmış.

Böyle bir sahnenin olup olmadığı yönünde bir süredir Reddit’in IT sayfasında söylentiler dolaşıyordu. Son yapılan röportajlar ve açıklamalarla birlikte bu sahnenin çekildiği ama sonrasında çıkarıldığı onaylandı.

Variety’nin Playback isimli podcast yayınına katılan Bill Skarsgard, çekilen sahne için “1600lü yıllarda geçen bir flashback sahnesi çektik. Pennywise, Pennywise olmadan öncesine anlatıyordu. Sahne gerçekten ama gerçekten de çok rahatsız ediciydi. Ben tam anlamıyla palyaço kılığında değildim, daha çok kendime benziyordum. It’in ya da Pennywise’ın nereden geldiğini anlatan bu geçmiş hikayesi benim için çok rahatsız ediciydi.” diyor.

Sahne Loser’s Club ekibinin Pennywise ile gündüz vakti, köşk içerisindeki kavgasından sonraya eklenmiş. 1637 yılında Derry kasabasına yeni gelmiş olan It, bir eve giriyor ve genç bir kadını korkutup kucağındaki bebeği çalarak yemesiyle sonlanıyor. Burada Pennywise’ın aslında kim olduğu (Eater of the Worlds) ve neden korkudan beslendiğine ışık tutuluyormuş. Tam metni okumak isterseniz bir kopyasını Reddit’te bulabilirsiniz.

Bu sahnenin izleyicileri fazlasıyla rahatsız edeceği düşünüldüğü için son anda çıkarılmış. Filmin çekim sürecinde It’in geçmiş hikayesine de odaklanılacağı söylenmişti ancak filmde buna pek fazla değinilmediğini görmüştük. 2019’da çıkacak devam filminde Pennywise’ın geçmişine daha fazla yer verileceği söyleniyor. Umarım böyle bir sahneyi ikinci filmde görmeyiz.

İlginizi Çekebilir  Intersteller Filmindeki Tars ve Case'in Yapılışı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu