Sinema Haberleri

IT Filmi Bugün Vizyonda

Andy Muschietti’nin (“Mama”) yönettiği New Line Cinema yapımı korku-gerilim filmi “IT” (O), Stephen King’in, onlarca yıldır okuyucuları dehşete düşüren, son derece popüler, aynı adlı romanına dayanıyor. Film, bugün vizyona girdi.

IT, Maine’in Derry kasabasında yaşayan, kendilerini “Losers Club” (Kaybedenler Kulübü) olarak adlandıran, toplumdan dışlanmış yedi gencin hikayesini anlatıyor. Bu gençlerden her biri o ya da bu nedenle soyutlanmıştır; her biri yerel zorba sürüsünün hedefidir… ve hepsi içsel korkularının, yalnızca O olarak adlandırabildikleri, antik çağlardan bugüne gelmiş, şekil değiştiren bir yırtıcı tarafından vücut bulmuş hâlini görmüşlerdir.

Derry kasabası, var olduğundan beri, bu varlığın avlanma alanı olmuştur. Her 27 yılda bir seçtiği avların, yani Derry çocuklarının korkularından beslenmek için kanalizasyondan çıkıp gelir. Dehşet ve heyecan dolu bir yaz mevsiminde bir araya gelen Kaybedenler, kendi korkularını yenmek ve yağmurlu bir günde —peşinden koştuğu kağıttan kayığı rögardan aşağı düşüp Palyaço Pennywise’ın eline geçen— küçük bir çocukla başlayan yeni bir öldürme döngüsünü durdurmak için birbirlerine kenetlenirler.

“IT” filminin başrolünü hikayenin merkezindeki kötü varlık Pennywise’ı canlandıran Bill Skarsgård (“Allegiant”, TV dizisi “Hemlock Grove”) üstlendi. Ona genç oyunculardan oluşan bir kadro eşlik etti: Jaeden Lieberher (“Midnight Special”), Jeremy Ray Taylor (“Alvin and the Chipmunks: The Road Chip”), Sophia Lillis (“37”), Finn Wolfhard (TV dizisi “Stranger Things”), Wyatt Oleff (“Guardians of the Galaxy”), Chosen Jacobs (yakında gösterime girecek olan “Cops and Robbers”), Jack Dylan Grazer (“Tales of Halloween”), Nicholas Hamilton (“Captain Fantastic”) ve sinemaya bu filmle adım atan Jackson Robert Scott.

Muschietti, King’in romanına dayanan filmi yönetirken Chase Palmer, Cary Fukunaga ve Gary Dauberman’in senaryosundan yararlandı. Filmin yapımcılığını Roy Lee, Dan Lin, Seth Grahame-Smith, David Katzenberg ve Barbara Muschietti; yönetici yapımcılığını ise Dave Neustadter, Walter Hamada, Richard Brener, Toby Emmerich, Marty P. EwingDoug Davison, Jon Silk ve Niija Kuykendall üstlendi.

IT, bugün vizyona giriyor. İyi seyirler…

İlginizi Çekebilir  Idris Elba, Kara Kule Filminin Silahşor'ü Olarak İlk Kez Göründü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu