Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Interstellar’ın Orijinal Sonu Ortaya Çıktı

Interstellar’ın Orijinal Sonu Ortaya Çıktı

interstellar-banner

Interstellar filminin senaryosunu hazırlayan Jonathan Nolan ile yapılan röportaj sırasında, filmin daha farklı bir sonu olduğu ortaya çıktı. Elbette senaryo yazım aşamasında, filmlerin senaryoları birçok kez değişikliğe uğrayabiliyor. Ancak Interstellar’ın orijinal sonu oldukça karanlıkmış.

Geçtiğimiz sonbaharda vizyona giriş yapan Interstellar, oldukça farklı bir bilimkurgu hikayesi anlatmıştı. Nolan kardeşlerin çalışması, Akademi Ödülleri’nde birçok dalda aday gösterilmesine rağmen sadece 1 tane Oscar heykelciliği ile ödüllendirilmişti.

Interstellar’ın yazarı Jonathan Nolan ve filmin bilim danışmanı Kip Thorne ile yapılan bir röportaj sırasında, filmin orijinal sonu açıklandı. Nolan’ın yazdığı son bir Hollywood filmi için oldukça karanlık kalıyor.

Hikayeye göre filmin mutlu bir sonu yok. Eğer filmi izlemediyseniz bu noktadan sonra Spoiler içereceği konusunda uyarımızı da geçelim.

interstellar-resim

Orijinal senaryoya göre geçmişe mesaj göndermeye çalışan Cooper, Einstein-Rosen köprüsünün yıkılmasıyla ölüyor. Yani tesseract, zamanı değiştirme ve eve dönüş gibi filmin sonunu süsleyen olayların hiç biri yok. Filmin orijinal sonu uzayın kendisi kadar karanlık.

Cooper’ın solucan deliği içerisinde ölünce, haliyle kızı Murphy ile de buluşamıyor. Murphy insanları kurtaracak denklemleri çözüp kahraman olamıyor. Ve film bitiyor.

İlginizi Çekebilir  Ben Affleck, Yeni Batman Filmini Yönetecek!

Oldukça karanlık değil mi? Filmin sonu şu anki haliyle bile kafalarda fazlasıyla soru işareti bırakıyor. Orijinal senaryo kullanılsaydı, çoğu izleyicinin kafasının içinin çamaşır makinesine dönme ihtimali daha yüksek sanırım.