Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Indiana Jones Filminde George Lucas’ın Parmağı Olmayacak

Indiana Jones Filminde George Lucas’ın Parmağı Olmayacak

indiana-jones-banner

Yeniden çekileceği resmiyete kavuşan Indiana Jones filminin hatları hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

George Lucas, yeni Indiana Jones filminin senaryosuna dokunamayacak.

Aslında dokunamayacak demek çok kesin bir kararmış gibi gözüküyor ama filmin baş senaristi David Koepp, kesin bir dille Lucas ile görüşmediğini açıkladı.

Indiana Jones uzun bir aranın ardından Crystal Skull filmiyle 2008 yılında yeniden aramıza dönmüştü. Yanlış verilen kararlar ve senaryonun eksikliği yüzünden film büyük bir eleştiri bombardımanına boğulmuştu. Aradan geçen yıllar Indiana Jones fikrinin tamamen rafa kaldırıldığını düşünmemize neden olmuştu. Artık biliyoruz ki Indiana Jones, Harrison Ford ile birlikte geri dönecek.

indiana-jones

Öte yandan nasıl bir senaryo izlenileceği merak konusu. Daha önce Lucas’ın, Star Wars: The Force Awakens için yazar grubuna danışmanlık yaptı ve devam etseydi ne gibi hikayeler yazdığı açıklanmıştı. Indiana Jones’un baş senaristi David Koepp, George Lucas ile hiçbir görüşme yapmadığını söyledi.

BFG filminin galasında söz alan Steven Spielberg, yeni Indy filminin yapımcıları arasında George Lucas’ın da isminin geçeceğini açıklamıştı.

harrison-ford-steven-spielberg-george-lucas

Şimdi ortada böyle yarım yamalak açıklamalar olunca insanın kafasında bir sürü soru işareti oluşuyor. Lucas senaryoya dahil olmayacaksa neden yapımcı listesine adını yazdırdı? Koepp, eski üçlemenin atmosferini anlatacak bir senaryo üzerinde çalıştığını söylüyor. Hal böyle olunca Lucas ile bir fikir alışverişi yapması gerekmez miydi?

Kafamda deli sorularla, yeni Indy filminin nasıl olacağını merak ediyorum…