Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Hugo Weaving ve Peter Jackson, Mortal Engines Filminde Yeniden Bir Arada

Hugo Weaving ve Peter Jackson, Mortal Engines Filminde Yeniden Bir Arada

Peter Jackson’ın senarist ve yapımcısı olduğu, İngiliz yazar Phillip Reeve’in Mortal Engines (Yürüyen Kentler) romanının sinema uyarlamasının oyuncu kadrosu şekilleniyor. Yönetmenliğini Christian Rivers’ın üstleneceği bilimkurgu filminin oyuncu kadrosuna Hugo Weaving de katıldı.

The Matrix üçlemesi, The Lord of the Rings ve The Hobbit serisi, V for Vendetta ve Cloud Atlas gibi filmlerdeki performanslarıyla da hatırlanan Hugo Weaving, Peter Jackson ile The Lord of the Rings ve The Hobbit serilerinde birlikte çalışmış ve Elrond karakterini canlandırmıştı.

Kıyamet sonrası Londra’da geçen ve Nikola Quercus isimli bir göçebenin liderliğindeki grubun hayatta kalma mücadelesini konu eden Mortal Enginesdört kitaptan oluşan serinin ilk kitabı. Henüz Universal ve Peter Jackson’ın serinin tamamını sinemaya uyarlama planları olup olmadığı bilinmese de, seriye ismini veren ilk kitabın film uyarlaması 14 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek.

Filmin yönetmeni Christian Rivers, daha önce Jackson’ın birçok yapımında görüntü yönetmeni olarak görev almıştı. Mortal EnginesRivers’ın ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olacak. Filmde rol alan diğer isimler arasında Stephen Lang, Hera Hilmar, Leila George ve Robert Sheehan gibi oyuncular bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Peter Jackson, Hollywood'da Yıldızı Kaptı!

Mortal Engines‘te canlandıracağı rol henüz bilinmeyen Hugo Weaving, şu sıralar çekimleri devam eden dram filmi Black 47’de Jim Broadbent, Sarah Greene ve Freddie Fox’la birlikte rol alıyor.

Kaynak: BantMag