Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Hobbit: Beş Ordular Savaşı Filmi Hakkında Şok Sızıntılar!

Hobbit: Beş Ordular Savaşı Filmi Hakkında Şok Sızıntılar!

hobbit-banner

Hobbit üçlemesinin son filmi 19 Aralık 2014 tarihinde vizyona girecek. Filmin son kısmında yaşanacak bazı olayların kitapla tutarsız olacağı yönünde bazı sızıntılar ortaya çıktı.

Baştan uyaralım. Eğer Hobbit kitabını okumadıysanız ve 3. filmde neler olacağını bilmiyorsanız bu yazı sizin için Spoiler içerebilir. Sonra bize kızmayın. Geri kalanlarla bu sızıntı haberleri bir gözden geçirelim.

Ecumenical News haber sitesine göre, Peter Jackson’ın The Hobbit: The Battle of the Five Armies yani Beş Ordular Savaşı filmi için bazı değişiklikler yapılmış. J. R. R. Tolkien’in kitabında Thorin Meşekalkanı, yaşanan Beş Ordular Savaşı sırasında aldığı ağır yaralar yüzünden ölüyordu. Demir Tepelerin lideri, Dain Demirayak Dağın Altındaki Kral ünvanını kazanır.smaug

Söylentilere göre son Hobbit filminde Thorin Meşekalkanı ölmeyecek. Neden böyle bir karar aldıkları bilinmiyor. Öte yandan filmde bir kötü karakter olmaması da, Hollywood açısından bir sıkıntı olarak görülüyordu. İlk filmde Azog’u baş düşman olarak görmüştük. Ancak ikinci filmde onun yerine oğlu Blog ön plana çıkmış, film sonunda ise Smaug ile karşılaşmıştık.

İlginizi Çekebilir  Kara Kule Filmi Kitapların Devamını Anlatacak

Filmin başında Smaug, Uzun Göl’e saldıracağı ve bir ölüm makinesi olacağı söyleniyor. Yani Uzun Göl’de taş üzerinde taş kalmayacak. Eh elbette, bir noktada Smaug’un ölmesi gerekiyor. Kitaba göre onu öldüren Ozan olacak. Ancak bundan sonra kötü bir karakter kalmıyor.

Bu yüzden Sauron’un kötü karakter olması planlanıyor. Çünkü Tek Yüzük’ü döven ve takibi hikayede Orta-Dünya’ya korku salan isim Sauron. Son film ile birlikte Sauron’un dönüşünü göreceğiz. Bu da filmin ilk çıktığı zaman ortaya atılan Hobbit’in 3. filminin Yüzüklerin Efendisi’nin ilk filmine bağlanması yönündeki söylentileri doğrular nitelikte.

Kitaba aşina olmayan kişiler için bu olaylar pek bir fark yaratmayacak. Ama kitabın takipçileri için sıkıntı verici noktalar var. Kendi açımdan bu değişikliği oldukça radikal görmeme rağmen, şu dakikaya kadar kitabın büyük çoğunluğuna sadık kalınmasının ardından, neden son anda bir değişiklik yapıldığını anlayabilmiş değilim.

Elbette bunlar şimdilik söylenti seviyesinde. Film çıkana kadar neler olacağını bilemeyeceğiz.