Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Hırsızlar Kraliçesi Carmen Sandiego Rolü Gina Rodriguez’in Oldu

Hırsızlar Kraliçesi Carmen Sandiego Rolü Gina Rodriguez’in Oldu

Carmen Sandiego nerede? Tabii ki Netflix’te!

Netflix, 90’larda dünya harikalarını keşfettiğimiz “Where in the world is Carmen Sandiego?” bilgisayar oyunundan çizgi film serilerine geçiş yapan zeki ve alımlı hırsızlar kraliçesi Carmen Sandiego’nun live-action filmi için düğmeye bastı.

Annihilation
Gina Rodriguez

Deadline’ın haberine göre; Netflix’in ‘live-action’ filminde Carmen Sandiego‘yu Annihilation filminin yıldızı Gina Rodriguez canlandıracak. Carmen’in maceralarına odaklanacak Gina Rodriguez’li Carmen Sandiego filminin yönetmen ve senarist kadrosu henüz bilinmiyor ancak 2019 yılında izleyici ile buluşması ön görülüyor.

Netflix, geçen yıl yine Gina Rodriguez’in seslendireceği yeni Carmen Sandiego animasyon serisinin duyurusunu yapmıştı. Carmen Sandiego’nun haklarına sahip olan Houghton Mifflin Harcourt (HMH) firmasının başındaki Caroline Fraser, aynı zamanda Netflix’in Carmen Sandiego dizi ve filmlerinin de yapımcılığını üstleniyor. HMH etiketli bir Carmen kitap serisi de animasyon dizisi ve live-action filmin çıkışının yapılacağı tarihlerde yayımlanacak.

Hazır Carmen Sandiego’dan bu kadar bahsetmişken, ülkemizde de yayınlanan ünlü çizgi filmin introsunu hatırlamaya ne dersiniz?