Sinema Haberleri

Hellraiser’ın Kabuslarımıza Dadanan “Pinhead”i, 30 Yıl Sonra Yeniden Karşımıza Çıkacak

Clive Barker‘ın 80’li yılların sonunda vizyona giren korku filmi Hellraiser, yeniden çekiliyor. Gary Barber‘ın kurucusu olduğu Spyglass Entertainment tarafından yeniden çekileceği açıklanan Hellraiser‘ın senaryosu Dark Knight‘ın yazarı David S. Goyer‘a emanet edildi.

David S. Goyer‘ın Chris Stone ve Keith Levine ile yapımcılığını da üstlendiği Hellraiser filmi 1987 yapımı orijinaline sadık kalınarak yeniden çevrilecek. Filmi üstlenen Spyglass Media Group‘un kurucusu Gary Barber, yeni korku projesiyle ilgili olarak, “Clive Barker‘la 30 yıldan fazla süredir tanışıyoruz. Zekice kurguladığı Hellraiser, nesiller boyu “Pinhead“in görüntüsüyle sinemaseverlerin aklına kazındı. David, Clive‘ın vizyonunu devam ettirebilecek mükemmel bir hikayeci” dedi.

Gary Barber ve David S. Goyer

Gizemli bir kutuyla farklı bir boyutun kapısını açtıktan sonra şeytani Cenobitelar tarafından parçalara ayrılan Frank Cotton‘ın yaşadıklarını aktaran Hellraiser‘ın senaryosunu kaleme alacak olan David S. Goyer ise, “Books of Blood ve The Hellbound Heart‘ı okuduğum günden beri Clive‘ın hayranıyım. Pinhead ve Cenobiteları yeniden tasarlama şansını elde etmek bir kabusun gerçeğe dönüşmesi gibi. Gary de Clive‘ın gerçek bir hayranı ve biz karanlık bir film yapmaya kararlıyız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir  Ben, Robot Senaristi Akiva Goldsman, Asimov'un The Caves Of Steel Uyarlamasında

Daha önce 9 farklı filmi çekilen ve birçok çizgi romana konu olan Hellraiser‘ın yeni filminin oyuncuları ve gösterim tarihi ise henüz açıklanmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu