Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Hayvan Mezarlığı Yeniden Çekilebilir

Hayvan Mezarlığı Yeniden Çekilebilir

Stephen King’in en karanlık romanlarından biri olarak gösterilen Hayvan Mezarlığı’nın yeniden film olarak karşımıza çıkacağı yönünde yeni haberler ortaya çıktı.

Stephen King tarafından 1983 yılında yazılan Hayvan Mezarlığı (Pet Sematary), Mary Lambert’ın yönetmenliğinde 1989 yılında vizyona giriş yapmıştı. Başarısız bir devam filminin ardından uzun süredir gündeme gelmeyen Hayvan Mezarlığı, Paramount Pictures’ın yeniden gündemine oturdu.

Görünen o ki Stephen King yıllar sonra yeniden keşfediliyor. Kara Kule ve It uyarlamalarıyla 2017 yılı, ünlü yazarın yılı haline geldi. Hayvan Mezarlığı, King külliyatının en dikkat çeken kitaplarından biridir. Maine kasabasına tayin edilen Dr. Louis, kızının kedisi Church’ün ölümünün ardından kediyi bir mezarlığa gömer ve kedinin yeniden dirilmesiyle kendisini karanlık bir dünyanın içerisinde bulur.

Filmin yönetmen koltuğu için konuşulan isimler arasında Kevin Kolsch ve Dennis Widmyer düşünülüyor. Bu ikili 2014 yılında vizyona giren ve eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen korku filmi Starry Eyes’in arkasındaki isimlerdi.

Şu an için Hayvan Mezarlığı’nın yeniden çekimi konusunda Paramount firması tarafından resmi bir açıklama yok. Ancak yakın zamanda başta Hayvan Mezarlığı olmak üzere daha birçok King uyarlamasını beyaz perdede izleyeceğiz gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir  Guillermo Del Toro, Crimson Peak ile Korkutacak