Sinema Haberleri

Hayao Miyazaki, Yeni Film İçin Geri Dönüyor – Boro The Caterpillar

Anime dünyasının usta yönetmeni Hayao Miyazaki, bir süre önce emekli olduğunu açıklamıştı. Görünen o ki Miyazaki bir türlü emekli olamıyor, tutkusundan vazgeçemiyor!

Uzun metraj projelerde yer almayacağını duyuran Miyazaki, şu sıralar Studio Ghibli için Boro the Caterpillar isimli bir kısa film için çalışıyordu. Yapımcı Toshio Suzuki, bu projeyi uzun metraj film yapalım teklifiyle gelince Miyazaki hayır diyemedi!

İlgili Makaleler

hayaomiyazaki

Studio Ghibli müzesinde gösterimi yapılan çeşitli kısa filmlerin arasında yer alan Boro the Caterpillar filmini uzun metraj olarak yayınlamak istediğini açıklayan Hayao Miyazaki, emeklilik planlarını bir süre daha ertelediğini açıkladı. Film için yaklaşık beş sene kadar çalışması gerektiğini ve tahminen 2020 yılında yayınlanmaya hazır olacağını belirten Miyazaki, film vizyona girmeye hazır olduğunda tam 80 yaşında olacak.

Bu filmden sonra ise emekliliğin tadını çıkaracağını söyleyen Miyazaki sözünde durur mu yoksa dayanamaz yine bir proje için fırçayı eline alır mı göreceğiz ama bizler Miyazaki’nin çizimlerini izlemekten mutluyuz!

İlginizi Çekebilir  En İyi 10 Peri Masalı Filmi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 yıl ne ya . Daha hızlı gelse keşke :( noooo 1 yıl bekleyebilirim benim sınır 1 yıl .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu