Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Hayao Miyazaki, Yeni Film İçin Geri Dönüyor – Boro The Caterpillar

Hayao Miyazaki, Yeni Film İçin Geri Dönüyor – Boro The Caterpillar

Anime dünyasının usta yönetmeni Hayao Miyazaki, bir süre önce emekli olduğunu açıklamıştı. Görünen o ki Miyazaki bir türlü emekli olamıyor, tutkusundan vazgeçemiyor!

Uzun metraj projelerde yer almayacağını duyuran Miyazaki, şu sıralar Studio Ghibli için Boro the Caterpillar isimli bir kısa film için çalışıyordu. Yapımcı Toshio Suzuki, bu projeyi uzun metraj film yapalım teklifiyle gelince Miyazaki hayır diyemedi!

hayaomiyazaki

Studio Ghibli müzesinde gösterimi yapılan çeşitli kısa filmlerin arasında yer alan Boro the Caterpillar filmini uzun metraj olarak yayınlamak istediğini açıklayan Hayao Miyazaki, emeklilik planlarını bir süre daha ertelediğini açıkladı. Film için yaklaşık beş sene kadar çalışması gerektiğini ve tahminen 2020 yılında yayınlanmaya hazır olacağını belirten Miyazaki, film vizyona girmeye hazır olduğunda tam 80 yaşında olacak.

Bu filmden sonra ise emekliliğin tadını çıkaracağını söyleyen Miyazaki sözünde durur mu yoksa dayanamaz yine bir proje için fırçayı eline alır mı göreceğiz ama bizler Miyazaki’nin çizimlerini izlemekten mutluyuz!

İlginizi Çekebilir  Fantastik Canavarlar 2 Filminin Detayları Ortaya Çıktı